سرعت بالای مرورگر کروم در آی او اس

گوگل ادعا می کند نسخه 48 مرورگر کروم سریع تر از نسخه های قبلی در IOS کار می کند. با کلیک همراه باشید.

به گزارش کلیک، به لطف معرفی موتور رندرینگ WKWebView اپل که آن را همراه با نسخه آی او اس 8 سیستم عاملی موبایلی خود عرضه کرد، به تازگی گوگل ادعا کرده که می تواند مرورگر وب خود یعنی کروم را برای این سیستم عامل به روزرسانی کند تا عملکرد بهتری در آیفون و آیپد داشته باشد. بنا به گفته گوگل، نسخه 48 گوگل کروم برای آی او اس سریع تر، پایدارتر و واکنش گراتر از نسل های قبلی این مرورگر است.

به گفته استوارت مورگان که یکی از مهندسین نرم افزار گوگل است، این موتور رندرینگ جدید گوگل را قادر ساخته تا بتواند احتمال هنگ کردن مرورگر کروم برای دستگاه های اپل را تا حدود 70 درصد کاهش دهد. حتی زمانی که این مرورگر هنگ می کند، صفحه خطای Aw, Snap! گوگل سریع تر بارگذاری می شود.
به گفته او، این تغییر سبب شده تا عملکرد کروم در آی او اس از نظر پشتیبانی از HTML 5 بهبود یابد که این مسئله امتیاز این مرورگر در صفحه تست HTML 5 را از 391 به 409 افزایش داده است.

Chrome-main

امکان استفاده از قابلیت رندرینگ خارج از پردازش
به گفته مورگان، معرفی این موتور جدید در آی او اس 8، فرصت جدیدی برای بهبود رندرینگ کروم در دستگاه های اپل را در اختیار گوگل گذاشته تا عملکرد این مرورگر در سایر سیستم عامل ها را افزایش دهد.
رندرینگ خارج از پردازش یکی از نخستین نوآوری های کروم بود و همیشه به دنبال این بودیم تا این مزیت را در اختیار کاربران آی او اس قرار دهیم ولی متاسفانه موتور UIWebView که از آن برای رندر صفحات وب در iOS استفاده می شد، قابلیت پشتیبانی از این نوع رندرینگ را نداشت و بنابراین استفاده از چنین امکانی برای کاربران آیفون میسر نبود.

از زمان عرضه آی او اس 8 در ماه سپتامبر، توسعه دهندگان گوگل در حال کار هستند تا مزیت WKWebView در کروم را در اختیار کاربران اپل قرار دهند. به گفته مورگان، استفاده از این چارچوب جدید چالش های قابل توجهی به همراه داشته است. در یکی از پست های ارسالی در اکتبر 2014 در صفحات گوگل کد برای توسعه دهندگان کروم، به محدودیت های فنی استفاده از WKWebView اشاره شده بود که این یعنی نمی توانیم به راحتی صرفا این موتور جدید را جایگزین کنیم.

بهبود ابزار پاک سازی و ذخیره کننده داده
به گفته مسئولین گوگل، آخرین به روزرسانی ارائه شده، امنیت کاربران این مرورگر را نیز افزایش داده است.
به عنوان مثال یکی از بهبودهای انجام شده در ابزار پاک سازی کروم (که نرم افزارهای مختل کننده عملکرد مرورگر را اسکن و حذف می کند) امکان مشاهده آسان تر افزونه های مرورگر است. در نسخه جدید، تمام افزونه ها در سمت راست آدرس بار مرورگر نشان داده می شوند و کاربر به راحتی می تواند بر روی افزونه ای که دیگر نیازی به آن ندارد راست کلیک کرده و آن را حذف کند.
افزونه جدید ذخیره کننده داده نیز به منظور کاهش مقدار داده های مورد نیاز برای دسترسی به صفحات وب و نمایش آنها به هنگام وب گردی در لپ تاپ یا کامپیوتر، از فناوری فشرده سازی استفاده می کند. به گفته ماردینی، این فناوری همان فناوری استفاده شده در ذخیره کننده داده نسخه اندروید کروم است.
اگر از کامپیوترتان در یک کتابخانه یا کافی شاپ دارای وای فای عمومی استفاده می کنید، قابلیت مدیریت استفاده از داده های تان مفید خواهد بود. با کلیک بر روی گزینه Details (جزئیات) می توانید پی ببرید که چه مقدار داده ذخیره کردید و کدام یک از وب سایت ها بیشترین میزان داده را مصرف می کنند.

منبع:techradarبدون دیدگاه