ارتقا اپل سوییفت به تکنولوژی ابری توسط IBM

اپل سوییفت (Apple’s Swift) یکی از سریعترین زبان های برنامه نویسی امروز، توسط IBM تا سطح ابر توسعه پیدا کرده است. هدف از اینکار قادر ساختن تشکیلات در سریع کردن روند ساخت و گسترش کارکردهای جدید موبایل ها است.

به گزارش کلیک، سوییفت یکی از چندین ابر توسعه یافته توسط IBM است، که در همین روزها در کنفرانس موبایل که این هفته در لاس وگاس است رونمایی می شود. همچنین بیگ بلوو (Big Blue) گفته است هدفش از توسعه نرم افزار پایگاهش، ایجاد راه های جدید برای اتصال به ابر IBM است. علاوه بر این شرکت همکاری جدیدی را با VMware و گیت هاب (GitHub) به منظور کمک به حرکت سریع تشکیلات برای ارائه ابر آغاز کرده است.
زبان برنامه نویسی اپل سوویفت (بالا تشریح شده) که در 2014 معرفی شد، به منظور کمک به توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های کاربردی برای IOS و دستگاه های متحرک و دستگاه های دیگر مانند ساعت و تلویزیون اپل ساخته شد. سوییفت در آغاز دسامبر یک منبع آزاد خواهد شد.

‘ساده سازی اساسی’ توسعه برنامه های کاربردی
از اواسط 2014 اپل و IBM در برنامه ای به نام “اولین متحرک IBM” برای IOS که برنامه های تشکیلات را برای کارهای کلیدی بخش مانند ذخیره سازی، خرده فروشی و ارتباطات از راه دور تقویت می کند، همکاری می کنند. زمانی که اپل سوویفت را منبع آزاد کرد، IBM هم سندباکس سوویفت خود را ارئه داد که با توجه به گزارش شرکت توسط بیش از 100 هزار توسعه دهنده در تمام دنیا استفاده شده است.
حالا IBM برای ارائه سوویفت به ابر، خلاصه ای از زمان اجرای سوویفت و بسته کاتالوگ آن را مهیا می کند. شرکت در همین ارتباط اعلام کرد: آوردن سوویفت به سرور در شکستن موانع بین توسعه نرم افزار نهایی و پشت خط تشکیلات کمک خواهد کرد.

مایکل گیلفیکس (Michael Gilfix)، نایب رئیس مدیریت پروژه ارائه اولین موبایل IBM در این ارتباط اظهار داشت: ” سوویفت به راحتی قابل یادگیری، معتبر، سریع و فعل و انفعالی است، ویژگی اصلی که CIOs، هنگامی که نسل بعدی از برنامه های کاربردی حرکت تشکیلات را می سازد، به دنبال آن است. سوویفت در ابر فرصتی برای تشکیلات به منظور ساده سازی بنیادی توسعه برنامه های بهم پیوسته و در نهایت رسیدن به سطح جدیدی از بازدهی است.”

مشارکت جدید VMware و گیت هاب
همچنین مشارکت جدید IBM با VMware و گیت هاب به منظور کمک به تشکیلات برای گرفتن فایده بهتر از سود محاسبه ابر است. بیگ بلو و VMware به طور مشترک طراحی معماری و ارائه ابر را آغاز خواهند کرد، تا کاربران تشکیلات بتوانند به طور خودکار پیکربندی اولیه VMware برای اطلاعات نرم افزاری محیط های مرکزی را تهیه کنند. این ارائه به تجار اجازه می دهد از دایره معلومات VMware، پایگاه مجازی NSX و SAN مجازی VMware برای گسترش حجم کار بر ابر IBM بدون نیاز به اصلاح شبکه ای و امنیتی، استفاده کنند.
رابرت لوبلانک (Robert LeBlanc) نایب رئیس ارشد ابر IBM می گوید: ” ما در حال رسیدن به نقطه اوج ابر به عنوان پایگاهی که گستره زیادی از کارها بر روی آن انجام خواهد شد، هستیم. ترفند مشارکت میان IBM و VMware مشتریان را قادر خواهد ساخت که به راحتی ابر را در اختیار بگیرند در حالی که سرمایه موجودشان را حفظ می کنند و فرصت های کاری جدیدی می سازند.”

برنامه IBM و گیت هاب ارائه تشکیلات گیت هاب به عنوان خدمات اختصاصی برای مشتریان ابر خصوصی و ابر پیوندی در پایگاه ابر بلومیکس IBM است. خدمات تشکیلات به گروه های توسعه نرم افزار در مقیاس بزرگ این اجازه را می دهد تا برنامه نویسی مشارکتی، استفاده مجدد از برنامه و بازبینی در محیط ابر را انجام دهند.
کریس وانتراس (Chris Wanstrath) موسس و مدیر عامل گیت هاب گفت: ” نرم افزار عالی دیگر در تشکیلات جایی ندارد، انتظار می رود توسعه دهندگان، نرم افزار سریع و مشارکتی بسازند. با ارائه تشکیلات گیت هاب برابر IBM حتی شرکت های بیشتری قادر به بهره برداری از قدرت برنامه نویسی اجتماعی و ساخت بهترین و سریع ترین نرم افزار خواهند شد.”

منبع: newsfactorبدون دیدگاه