سیم کارت نسل 4 خود را فعال کنید!

طی ماه های اخیر، فعالان بازار سیم کارت شاهد استقبال مردم از سیم کارت های نسل چهارم بودند.

به گزارش کلیک، با گذشت چند ماه از ارائه سیم کارت های نسل چهارم، کاربران استقبال زیادی از این سیم کارت ها داشته اند که شاید مهم ترین دلیل آن، مزایای این نوع سیم کارت ها باشد.

اینترنت نسل چهارم نسبت به نسل سوم، دارای سرعت دانلود و آپلود بالاتر و دسترسی سریع تر است. مزیت اینترنت 4G افزایش پهنای باند و سرعت انتقال از طریق تلفیق خطوط رادیویی و بهبود هسته شبکه است. با این نسل اینترنت، به طور همزمان چند کاربر می توانند از پهنای باند چند برابر اینترنت نسل های دیگر، از حساب اینترنت یک خط استفاده کنند.

این خدمات که در بازار با نام LTE یا Long Term Evolution شناخته می‌شود، از فناوری‌ های استاندارد GSM است و برای دسترسی به اینترنت پرسرعت قابل حمل استفاده می‌ شود.

البته خدمات نسل 4 نیازمند مقدمات لازم است تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند. گوشی هایی که بتوانند از این خدمت استفاده کنند و سیم کارت های پشتیبان نسل 4 از جمله این مقدمات است.

با توجه به این که طبق گفته واعظی، وزیر ارتباطات، شهروندان 460 شهر کشور به اینترنت نسل سوم و 160 شهر به اینترنت نسل چهارم دسترسی دارند، لازم است که اقدامات کافی صورت می گیرد. اپراتورهای تلفن همراه کشور نیز، در همین راستا فعالیت هایی را انجام داده اند.

اپراتور اول کشور، اعلام کرده است که امکان دسترسی به خدمات نسل 4 اینترنت را در بیش از 30 شهر فراهم کرده است. مشترکان در این شهرها با مراجعه به تمام مراکز خدمات ارتباطی شامل دفاتر پیشخوان، دفاتر تلفن ثابت، دفاتر و فروشگاه‌ های همراه اول می توانند نسبت به تبدیل سیم کارت های خود به سیم کارت نسل 4 اقدام کنند. این تعویض برای سیم کارت های دائم دارای هزینه ای 5000 تومانی و برای سیم کارت های اعتباری 7000 تومان است.

اپراتور دوم نیز در ماه جاری، امکان ارتقای غیرحضوری سیم‌ کارت معمولی به سیم‌ کارت نسل چهار را از طریق شماره‌گیری کدهای دستوری فراهم کرد.

مشترکان اپراتور دوم می توانند با شماره گیری کد دستوری از خط خود و تکمیل اطلاعات درخواست شده، سیم کارت جدید خود را در نشانی مورد نظر تحویل بگیرند. مشترکان این اپراتور، پس از دریافت سیم کارت جدید باید کد دستوری دیگری را از سیم کارت جدید شماره گیری کنند تا سیم کارت جدیدشان فعال شود. هزینه این سرویس برای متقاضیان 11 هزار تومان است.

اپراتور دوم هم چنین اعلام کرده است که هم اکنون در بیش از 170 شهر، پوشش سیم کارت های نسل چهارمش را فراهم کرده است. فهرست این شهرها در وب سایت این اپراتور ارائه شده است.

اپراتور سوم نیز سیم کارت های خود را به گونه ای طراحی کرده است که به طور همزمان امکان استفاده از نسل چهارم را هم دارند. دارندگان سیم کارت های این اپراتور بدون تعویض سیم کارت های خود می توانند در نقاط تحت پوشش، از امکانات نسل 4 استفاده کنند. اپراتور سوم اعلام کرده 20 شهر تحت پوشش نسل چهارم این اپراتور است.بدون دیدگاه