آموزش اینستاگرام

Ex Machina برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه شد

همراه اول در کلیک

فیلم موفق Ex Machina که در سال گذشته در ژانر علمی – تخیلی در هالیوود اکران شد، به نظر بسیاری از کارشناسان برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه بصری خواهد شد.

به گزارش کلیک، برنده شدن این فیلم در این بخش مهم کمی جای تعجب داشت. این فیلم در مراسم اسکار علاوه بر نامزدی در بخش جلوه های ویژه بصری در بخش بهترین فیلم نامه اصلی (که به فیلم Spotlight یا نورافکن باخت) هم نامزد دریافت جایزه بود. به عنوان فیلمی که نسبتا در کانون توجه همگان بود، نامزد شدن چنین فیلمی با بودجه بسیار کم، فیلم های بزرگی مانند جنگ ستارگان یا مریخ نورد را به چالش کشید.

تیم سازنده فیلم شامل اندرو وایت هرست، پل نوریس، مارک آردینگتون، سارا بنت و همچنین آلیسیا ویکاندر که نقش اصلی فیلم را بازی کرد، بودند. او در این فیلم بازیگر نقش رباتی به نام “ایوا” را ایفا کرد. شخصیت و دقت حرکات حیرت آور ویکاندر قطعا در فروش این فیلم، که بسیاری از قسمت های بدن او با فلز و سیم جایگزین شده بود، تاثیرگذار بود.

با این اتخاب می توان نتیجه گرفت آکادمی اسکار نه تنها به فیلم های پر هزینه برای انتخاب برنده اهمیت نمی دهد بلکه فیلم های کم هزینه و شاید تاثیرگذار در آینده بشریت برایش از جایگاه بالاتری برخوردار است.

منبع: theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.