شیفر

ایده طراحی برخی از بهترین نرم افزارهای گوگل

همه ما می‌ ‌دانیم که گوگل به عنوان یک شرکت  فعالیت می‌کند، اما آیا می‌دانید که  فعالیت‌های این شرکت به چه صورت است؟ به تازگی سایتی ایجاد شده است که مهندسان نرم افزار گوگل می‌توانند شرح حال خود را در آن بیان کنند و  در مورد مجموعه‌ای از افراد که در این شرکت فعالیت می‌کنند و عموم مردم از آن اطلاعی ندارند، نگرشی بهتر برای ما ایجاد می کنند.

به گزارش کلیک، نام این سایت bar.foo است که دربردارنده نام افراد و موضوعاتی است که در مباحث مربوط به برنامه نویسی به طور موقت فراموش شده است و برای طراحان نرم افزار در نظر گرفته شده است. هر دو موضوعاتی مربوط به متغیرها  هستند و گوگل از آنها به عنوان سرگرمی برای “دستیابی به  راه حل ها” یاد می‌کند.

این سایت در حال حاضر به چهار موضوع می‌پردازد: مشارکت در زمینه نرم افزارهای که بر پایه وب هستند، پیشنهاد هوشمند کلمات در جیمیل، تشخیص صدا برای جستجوی صوتی و این که گوگل چگونه عملکرد یوتیوب را سریع‌تر کرد. این سایت بخشی هم برای ایجاد مشاغل جدید در گوگل دارد؛ خود شما باید قصد فعالیت در این شرکت را داشته باشید.

موضوعات مطرح شده کاملا عمیق هستند؛ گوگل در این سایت  نه تنها در مورد  ایده  طراحی برخی از نرم افزارهای خود صحبت می‌کند، بلکه در مورد فرآیند طراحی آن‌ها و ارائه آن‌ها به کاربران هم مطالبی را بیان می‌کند.

البته این سایت به میزان بسیار بالایی تحت تاثیر زبان طراحی ایجاد شده توسط گوگل است؛ در صورتی که گوگل تصمیم بگیرد که خط مشی سایت باید استقبال از طراحان باشد، شاید در آینده زبان طراحی هم یکی از موضوعات باشد.

منبع: thenextweb

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.