راه‌اندازی رسمی هوآوی پی (Huawei Pay) در کشور چین

کمپانی هوآوی ساعاتی پیش به طور رسمی سیستم پرداخت الکترونیکی و هوشمند اختصاصی خود با نام هوآوی پی را در کشور چین معرفی کرد. هوآوی برای رونمایی از این سرویس کنفرانسی اختصاصی را برگزار کرد.

همانطور که می‌دانید چند وقتیست که سیستم‌های پرداخت الکترونیکی موبایلی توانسته‌اند جایگزین سیستم‌هایی همچون تراکنش‌های عابر بانکی و پرداخت وجه نقد شوند. اولین سیستم پراخت الکترونیکی موبایل توسط شرکت اپل با نام اختصاصی اپل پی (Apple Pay) راه‌اندازی شد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی استقبال پرشوری از آن صورت گرفت. پس از آن شرکت کره‌ای سامسونگ هم سیستم پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود با نام سامسونگ پی (Samsung Pay) را راه‎‌اندازی کرد و گوگل هم سرانجام سرویس اندروید پی (Android Pay) را معرفی کرد که در تمامی محصولات اندرویدی مجهز به قابلیت NFC و اسکنر اثر انگشت قابل استفاده است. حال نوبت به کمپانی چینی هوآوی رسیده تا از سیستم پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود رونمایی کند!

به گزارش کلیک، کمپانی هوآوی ساعاتی پیش به طور رسمی سیستم پرداخت الکترونیکی موبایل اختصاصی خود با نام هوآوی پی را در کشور چین معرفی و راه‌اندازی کرد. هوآوی برای رونمایی از این سیستم پرداخت الکترونیکی رویدادی اختصاصی را در کشور چین برپا کرد و در طول این رویداد اعلام کرده که راه‌اندازی سرویس هوآوی پی در کشور چین با همکاری هوآوی و بانک مرکزی کشور چین انجام می‌شود. متاسفانه هوآوی در حال حاضر هیچ اشاره جرئی به نحوه عملکرد سیستم پرداخت الکترونیکی خود نداشته، اما بدون تردید تفاوت چندانی مابین عملکرد این سیستم و سیستم‌های پرداخت پیشین معرفی شده وجود نخواهد داشت.

۱

پیش از این گفته می‌شد که شرکت‌های چینی دیگری نظیر کمپانی شیائومی و زد‌تی‌ای نیز در تلاشند تا سیستم‌های پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود را در کشور چین عرضه کنند، اما نهایتا هوآوی اولین شرکت داخلی بوده که از این سرویس خود رونمایی کرده است. پیشرفت‌های هوآوی در سال گذشته فوق‌العاده بوده‌اند و این موضوع منجر شده که هوآوی به سختی برای آینده برنامه‌ریزی کند. بدون تردید سیستم پرداخت الکترونیکی اختصاصی این شرکت زمینه‌ساز تحولات و گسترش بیشتر میزان استفاده از محصولات این برند خواهد شد.

هوآوی در حال حاضر فقط اشاره کرده که قابلیت هوآوی پی در داخل کشور چین راه‌اندازی می‌شود و هیچ اشاره‌ای به برنامه‌ریزی‌های آینده هوآوی به منظور گسترش این سیستم در سایر بازارهای جهانی نشده است. با این وجود پیش بینی می‌کنیم که هوآوی قصد راه‌اندازی سیستم پرداخ الکترونیکی اختصاصی خود در سایر بازارهای جهانی را نیز داشته باشد. بدون تردید طی چند روز یا هفته آینده اخبار رسمی بیشتری در رابطه با این موضوع و قابلیت هوآوی پی خواهیم شنید.

منبع: androidheadlinesبدون دیدگاه