ثبت نام رسمی برای شرکت در کنفرانس Google I/O 2016 آغاز شد

ثبت نام رسمی به منظور شرکت در کنفرانس گوگل آی/او ۲۰۱۶ یا Google I/O 2016 آغاز شده و هم اکنون افراد علاقمند تا دهم مارس فرصت دارند تا شانس خود را به منظور شرکت در این رویداد امتحان کنند.

گوگل آی/او یک کنفرانس سالیانه محسوب می‌شود که شرکت گوگل آن را برگزار می‌کند. این کنفرانس مربوط به توسعه هرچه بیشتر بسترهای نرم افزاری کمپانی گوگل و به ویژه سیستم عامل اندروید است. در طول این کنفرانس جلسات فنی اختصاصی خاصی نیز برگزار می‌شود که مطمئنا شرکت در این جلسات آرزوی هر فردی علاقمند به دنیای تکنولوژی و به ویژه توسعه دهندگان و برنامه‌نویسان سوم شخص است.

کنفرانس گوگل آی/او ۲۰۱۶ اینبار در کالیفرنیا برگزار می‌شود. این رویداد از روز هجدم ماه می آغاز شده و تا روز بیستم همان ماه ادامه پیدا می‌کند. این کنفرانس مانند سال‌های گذشته ظرفیت محدودی دارد، بنابراین اولیت شرکت در آن ثبت نام به موقع و داوطلبانه محسوب می‌شود. جالب است بدانید که افراد عادی به منظور شرکت در این کنفرانس باید با پرداخت مبلغ ۹۰۰ دلار نسبت به خرید بلیط شرکت در کنفرانس اقدام کنند و افراد دانشگاهی با پرداخت یک سوم از هزینه یاد شده یعنی ۳۰۰ دلار قادر به شرکت در این رویداد خواهند بود.

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، کنفرانس گوگل آی/او مکانی مناسب برای افرادی محسوب می‌شود که علاقه زیادی به برنامه‌نویسی داشته و یک توسعه دهنده حرفه‌ای محسوب می‌شوند. مدیر عامل کمپانی گوگل آقای سوندار پیچای (Sundar Pichai) اعلام کرده که بخش اصلی این کنفرانس روز هجدم انجام خواهد شد و دو روز بعدی آن شامل برگزاری جلسات فنی متعدد می‌شود و به شرکت کنندگان در این کنفرانس اجازه داده می‌شود تا نگاهی نزدیک به فعالیت‌ها و پروژه‌های نرم افزاری گوگل بیاندازند.

متاسفانه در حال حاضر هیچ اشاره دقیقی به برنامه‌ریزی‌های گوگل برای این کنفرانس نشده است. اما انتظار داریم که شاهد فاش‌سازی اطلاعات جالبی در طول این رویداد باشیم. پیش بینی شده که در کنفرانس آی/او ۲۰۱۶ گوگل علاوه بر تمرکز بر روی سیستم عامل اندروید و توسعه هرچه بیشتر و بهتر آن، توجه خاصی به بسترهای نرم افزی مرتبط با هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های نرم افزاری مرتبط با کنترل اتومبیل‌های بدون سرنشین داشته باشد. همانطور که می‌دانید گوگل سال‌هاست که بر روی پروژه توسعه و ساخت اتومبیل‎های بدون سرنشین فعالیت می‌کند و به واقع تاکنون پیشرفت‌های شایان ملاحظه‌ای را در این زمینه داشته است. انتظار داریم که در کنفرانس گوگل آی/او امسال نمونه‌هایی از دستاوردهای نرم افزاری جدید گوگل در این رابطه فاش شوند و همچنین پیش نمایش‌هایی از سیستم عامل اندروید N گوگل ارائه شود.

منبع: androidheadlinesبدون دیدگاه