شیفر

پنج نوآوری شگفت‌انگیز برای خودروها در سال ۲۰۱۶

ما از درشکه به وسایل نقلیه بنزینی رسیده‌ایم اما پس از این چه خواهد آمد؟

به گژارش کلیک، در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو،شرکت خودروسازی نیسان با همکاری فاستر، یک شرکت طراحی و معماری انگلیسی، آینده‌ای بدون پمپ‌بنزین خواهند ساخت. در عوض  سیستم خودروهای الکتریکی بدون آلودگی اجرا خواهند شد که از انرژی‌های تجدیدپذیر مثل انرژی خورشیدی، باد و آب به‌صورت بی‌سیم شارژ می‌شوند. همینطور کاربردهای خلاقانه‌ای برای بازیابی باتری خودرو پیدا خواهند کرد.

رئیس اروپایی نیسان پل ویلکاکس در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: “تکنولوژی به سوالات و چالش‌هایی که امروزه در شهرهایمان شاهد آن هستیم، پاسخ خواهد داد. با این حال، قدرت اصلی هنگامی به‌وجود می‌آید که تکنولوژی‌های مختلف با یکدیگر ادغام شوند.”

در اینجا ما چهار نوآوری دیگر در پیش روی صنعت خودرو را معرفی خواهیم کرد.

  1. موتورهای هیدروژنی

در نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی ماه ژانویه در دیترویت هردو شرکت آئودی و لکسوس، نمونه‌های اولیه سلول‌های سوخت هیدروژنی را رونمایی کردند. تویوتا یک مدل هیدروژنی به‌نام Mirai، و شرکت هوندا یک مدل دیگر با نام FCX Clarity  دارد. Clarity از سال ۲۰۰۸ در دسترس بوده و جدیدترین مدل هیدروژنی در یک خودروی پنج نفره محسوب می شود.

این اتوموبیل‌ها هیچ کربنی منتشر نمی‌کنند که که منجر به افزایش دمای کره زمین شود. در عوض عوض بخار آب از آن‌ها خارج می‌شود. گرچه این خودروها از نظر انرژی به صرفه هستند، اما از نظر مالی هنوز مقرون به صرفه نیستند: Mirai قیمت ۵۷،۵۰۰ دلار و جدیدترین مدل Clarity هوندا  قیمتی معادل ۶۷،۰۰۰ دلار خواهد داشت. کمبود ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی در آمریکا نیز مشکل دیگری برای این خودروها است.

  1. مرسدس خودکار

مرسدس E کلاس سدان ۲۰۱۷ قادر است خود را پارک کرده و از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند به سوی صاحبش حرکت کند. این خودرو همچنین می‌تواند با استفاده از ویژگی راننده خودکار، در یک بزرگ‌راه با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت رانندگی کند. این وسیله نقلیه در حالت خودکار می‌تواند تغییر مسیر دهد.

  1. ارتقای بخش خارجی خودرو

Avista کانسپت جدید بیوک با دستگیره‌های درب لمسی پنهان ساخته شده است. سقف شیشه‌ای در Avista همینطور مدل آینده FFZERO1 فارادی و شورلت بولت از ویژگی های محبوب در اینده نزدیک به شمار می روند. نوآوری‌های دیگر نیز طراحی سبک‌تر و آیرودینامیک‌تر جدیدترین فورد جی تی است. چراغ‌های جلوی LED جدا از ظاهری خوب، دید بهتری در شب به راننده می‌دهد.

  1. ارتقا بخش داخلی خودرو

سیستم صوتی واضح‌تر، فرمان حساس به لمس، که مرکز اینفوتینمنت(اطلاعات و سرگرمی) نیز هست، همینطور چاپ  ۳-D و تصفیه هوای یونی، تماما نوآوری‌هایی هستند که اتوموبیل‌ها را در آینده بسیار راحت‌تر می‌کنند.

منبع:entrepreneur

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.