ادعای هکرها در مورد نفوذ به شرکت امنیتی ku klux klan ها

به تازگی فعالیت سایتی که توسط کو کلاکس کلان ها راه اندازی شده متوقف شده است، ظاهرا به دلیل دستیابی هکرها به هاست سایت و Staminus (شرکت امنیتی) که  تامین امنیت سایت را بر عهده دارد، این اتفاق رخ داده است.

به گزارش کلیک، شرکت که قول داده است کاربران را از حمله منع سرویس توزیع شده (تلاش هکرها برای خارج کردن دستگاه و منابع شبکه از دسترس کاربران مجاز آن‌ها) مصون نگه دارد، در اختیار گروهی با نام FTA قرار گرفت که دیروز اطلاعات را به صورت آنلاین منتشر کرد.

اطلاعات انتقال داده شده از حافظه کامپیوتر، شامل جزییات قرارداد مشتریان و گذر‌واژه‌های در هم ریخته بود. همچنین هکرها مدعی هستند که به اطلاعات کارت‌های اعتباری که رمز گذاری نشده‌اند، هم دست پیدا کرده‌اند. اگر چه Forbes (مجله اقتصادی آمریکایی) نتوانست به بررسی در مورد این ادعا بپردازد. آن‌ها اذعان کردند Staminus از همان گذر‌واژه اصلی برای دستیابی به سرورهای خود استفاده کرده است و برای جلوگیری از هک شبکه‌های خود از انتشار پچ استفاده نکرده است. طبق گفته هکرها یک سرویس دیگر Staminus و Intreppid به صورت ریپ شده در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

Staminus پذیرفت که شبکه‌های این شرکت دیروز صبح مشکلاتی داشته است، اما به تقاضای  Forbes در مورد ابراز نظر در مورد احتمال هر گونه نفوذ پاسخ نداد.

این شرکت در صفحه تویتر خود اذعان کرد  که حدود ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام، مشاهده شد که اتفاقی نادر در بین روترهای چند گانه در سیستم‌های شرکت در حال رخ دادن است که باعث عدم دسترسی ما به شبکه اصلی خود شد (شبکه‌ای که اجزای مختلف یک شبکه را به هم وصل می‌کند) این شرکت در ادامه گفته‌های خود افزود که این شرکت در حال حاضر به ابزارهای مکانیکی برای بازیابی سیستم دست پیدا کرده است اما به برای احیا کامل سرویس به ابر کامپیوتری دسترسی ندارد.

شرکت اذعان کرد که  دیروز حدود ساعت ۷ بعد از ظهر، از سرویس‌‌ها فایل پشتیبانی تهیه شده اما در هنگام انتشار اطلاعات، دامنه سایت کو کلاکس کلان ناگهان دچار مشکل شد و فعالیت آن متوقف شد اما با این حال سایت Staminus هنوز در حال فعالیت بود. شرکت کو کلاکس کلان تنها به عذر خواهی از کاربران به خاطر این مشکل بسنده کرد. FTA  اعلام کرد “این اقدام تهدیدی جدی بود که تیم ما را کاملا غافلگیر کرد. بعد از حمله سایبری و تضعیف کلی Staminus و زیر ساخت‌های شرکت،  به این موضوع پی بردیم که یک ویروس واقعی در صندوق یکی از کارخواهان ما وجود دارد.”

“بله درست است، Staminus از کو کلاکس کلان و تمام موارد وابسته به آن میزبانی می‌کند؛ سازمانی که در بعضی مناطق به عنوان اجتماعی از تروریست‌ها شناخته می‌شود، انتخاب میزبانی مانند Staminus وافعا غیر قابل بخشش است و در نتیجه این میزبان باید مجازات شود.”

هکرها لینک‌هایی برای دانلود اطلاعات Staminus و Intreppid  قرار دادند و آن را در شبکه Tor میزبانی کردند. هکرها در مورد کو کلاکس کلان و سایت‌های مرتبط به آن هم همین کار را انجام داده‌اند، که  سایت رادیویی کو کلاکس کلان که حداقل ۱۵ گیگابایت اطلاعات مختلف بر روی آن قرار دارد، را هم در بر می‌گیرد.
در ضمن به نظر می‌رسد که Staminus در تلاش است با حذف توییت‌هایی که در مورد هک شدن سوال می‌کنند، از اعترض گسترده عمومی جلوگیری کند.

منبع: msnبدون دیدگاه