اپلیکیشن توییتر در نسخه موبایلی ویندوز ۱۰

هم‌اکنون شما می‌توانید نرم‌افزار جدید را از فروشگاه ویندوز (Windows Store) دریافت کنید.

به گزارش کلیک، امروز توییتر نرم‌افزار خود را بر روی ویندوز موبایل ۱۰ راه‌اندازی کرد. این شرکت نرم‌افزار ویندوزی خود را طوری به‌روز رسانی کرد تا نه تنها توییتر بر روی کامپیوتر‌های شخصی و تبلت‌ها قابل اجرا باشد، بلکه هم‌اکنون همه تلفن‌های همراه را نیز پشتیبانی می‌کند.

تعداد انگشت شماری از دستگاه‌ها پیش از این با سیستم‌عامل ویندوز موبایل ۱۰ فروخته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لومیا ۹۵۰، لومیا ۹۵۰XL، لومیا ۶۵۰، اومیا ۵۵۰، شیائومی Mi4 و آلکاتل OneTouch Fierce XL

مایکروسافت رسما اعلام کرد که قصد دارد ویندوز موبایل ۱۰ را در فصل اول سال ۲۰۱۶ برای دستگاه‌هایی که مجهز به ویندوز فون هستند، جایگزین کند. این برنامه به چند دوره زمانی تقسیم شده است که اولین دوره آن در ۱۷ مارچ اجرا خواهد شد.

می‌توان گفت، این زمان‌بندی تصادفی نیست. در واقع‌ توییتر تنها یک روز قبل از اینکه مایکروسافت تصمیم به جایگزینی سیستم عامل‌های ویندوز فون با ویندوز موبایل ۱۰ بگیرید، این موضوع را اعلام کرد. هم‌چنین نمی‌توان گفت که توییتر دیر تصمیم به این کار گرفته است. توییتر برای ویندوز موبایل ۱۰ ویژگی‌های بسیار جدیدتری در نظر دارد که در شبکه اجتماعی خود به تازگی  آنها را اجرا کرده است. از جمله این امکانات می‌توان به ارسال پیام گروهی، پشتیبانی از دوربین (عکس‌برداری، ویرایش و ارسال فایل‌های ویدیویی) دنبال کردن رویدادهای زنده خبری (Moments) و نقل‌وقول از یک توییت اشاره کرد. هم‌چنین شما می‌توانید توییت‌های مهم و پروفایل‌ها را بررسی کنید و رخدادهای زنده (Moments) را بدون وارد شدن به حساب کاربری خود دنبال کنید.

توییتر برای ویندوز فون یک زمینه تاریک داشت که به گفته شرکت مورد پسند هم واقع شده بود و به همین خاطر در به‌روز رسانی اخیر نیز این زمینه برای ویندوز موبایل ۱۰ وجود دارد. البته این زمینه در کامپیوترهای شخصی و تبلت‌ها هم وجود دارد و فقط شامل تلفن‌های هوشمند نمی‌شود. شما می توانید زمینه خود را از طریق مسیر زیر تغییر دهید :
Setting > Personalization .

این نرم‌افزار (توییتر) تنها نرم‌افزاری است که بر اساس نوع دستگاه شما و اندازه صفحه نمایش تغییر می‌کند.چون توییتر به پلتفرم قابل تنظیم ویندوز (Universal Windows Platform) نفوذ خواهد کرد.

آنجلا لم، طراح محصول می‌گوید: زمانی که ما نرم‌افزار را در گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهیم به دقت تمام بخش‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم و این مسئله را در نظر می‌گیرم که یک کاربر چطور از توییتر در کامپیوترهای شخصی و تبلت خود استفاده می‌نماید و این مسئله را با عملکرد آن‌ها در توییتر از طریق گوشی‌های هوشمند مقایسه خواهیم کرد.

او هم‌چنین می‌گوید: ما دریافتیم که ۹۰ درصد از نمونه‌های رفتاری کاربران و واسط کاربری را که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود، می‌توان در تلفن‌های هوشمند نیز به کار گرفت. اما نقاطی وجود دارد که ما تصمیم گرفتیم اصلاحاتی را در آنها به منظور بهینه‌تر شدن آن نقاط برای هر یک از این دستگاه‌ها انجام دهیم. در واقع می‌توان گفت بسته به نوع دستگاه نوع عمکلرد توییتر در بعضی از قسمت‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

این تصویر بخش مربوط به رخدادهای زنده (Moments) نرم‌افزار توییتر را در کامپیوتر‌های شخصی نشان می‌دهد :

Moments در نرم‌افزار توییتر

این تصویر نیز همان بخش را در تلفن همراه نمایش می‌دهد:

Moments در نرم‌افزار توییتر

در صفحه نمایش‌های بزرگ‌تر اطلاعات طوری نمایش داده می‌شوند که کار کردن با ماوس، کار را با نرم افزار ساده‌تر و راحت‌تر می‌کند. از طرف دیگر در صفحه نمایش‌های کوچک‌تر یک تجربه تمام صفحه در اختیار کاربر قرار می گیرد که به بهترین شکل می‌توان با لمس کردن صفحه در محیط نرم افزار کار کرد.

این یک نمونه از بهترین استراتژی نرم‌افزاری مایکروسافت به حساب می‌آید. اما هنوز این تنها یک نمونه از نرم‌افزار بزرگی است که برای ویندوز موبایل ۱۰ به کار گرفته شده است. در حالی که توییتر یک دستاورد بزرگ برای ویندوز موبایل ۱۰ محسوب می‌شود اما گویا هنوز مایکروسافت قصد توسعه بیشتر در نرم‌افزارها را ندارد.

منبع: venturebeat

 بدون دیدگاه