مقایسه عملکرد باتری دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گلکسی S7 Edge سامسونگ

همانطور که می‌دانید سامسونگ امسال پرچمداران خود را از نظر تراشه شامل دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی کرده است. نسخه اگزینوسی دو گوشی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge به تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ مجهز هستند و نسخه اسنپدراگونی آن‌ها از سیستم روی چیپ (SoC) اسنپدراگون ۸۲۰ بهره‌ می‌برند. دقت در طراحی و تولید تراشه‌ها و همچنین وضعیتی که در ساختار آن‌ها لحاظ می‌گردد، تأثیر مستقیمی بر روی میزان مصرف انرژی باتری دستگاه‌هایی که به آن تراشه‌های مجهز شوند خواهد داشت. ما در این مقاله قصد داریم که در بنچمارک‌ها و شرایط مشابهی نسبت به بررسی و مقایسه عملکرد نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ بیاندازیم.

شاید جالب باشد که بدانید سامسونگ از نظر ظرفیت، باتری گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge را در مقایسه با باتری گلکسی S6 Edge بسیار قدرتمندتر در نظر گرفته است. باتری گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ ظرفیت ۳۶۰۰ میلی آمپر ساعتی را ارائه می‌کند، این موضوع در حالی است که گلکسی S6 Edge از یک باتری ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره‌مند بود. البته نباید فراموش کنیم که صفحه نمایش گلکسی S7 Edge سامسونگ نسبت به نمایشگر گلکسی S6 Edge بزرگ‌تر شده و با توجه به وضوح تصویر QHD آن، بدون تردید این امر تأثیر مستقیمی بر روی مصرف انرژی باتری دستگاه خواهد داشت.

اما با وجود تمامی این تفاسیر جای شکی وجود ندارد که عملکرد باتری گلکسی S7 Edge سامسونگ نسبت به باتری گلکسی S6 Edge برتری داشته باشد، چرا که باتری این گوشی دقیق ۱۰۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت بیشتری نسبت به باتری گلکسی S6 Edge دارد. اما به نظر شما از نظر میزان مصرف انرژی باتری و بهره‌وری، نسخه اگزینوسی گوشی گلکسی S7 Edge عملکرد بهتری خواهد داشت یا نسخه اسنپدراگونی این محصول؟ برای درک بهتر این موضوع با ادامه مقاله همراه باشید.

 

زمان مکالمه

در این بخش بنچمارک‌های اختصاصی مربوط به توان شارژدهی باتری دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ در وضعیت برقراری تماس و مکالمه در شبکه ۳G قابل مشاهده است. همانطور که می‌بینید نسخه مجهز به تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ این گوشی در بنچمارک مد نظر دوامی برابر با ۲۴ ساعت و ۲۹ دقیقه را از خود به ثبت رسانده، اما نسخه مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ آن قادر به ثبت زمانی برابر با ۲۲ ساعت و ۲۰ دقیقه بوده است.

۱

همانگونه که مشاهده می‌کنید، گوشی گلکسی S6 Edge سامسونگ هم در این بنچمارک زمانی معادل با ۱۹ ساعت و ۴۸ دقیقه را به ثبت رسانده است. بنابراین همانطور که انتظار می‌رفت عملکرد باتری هر دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge نسبت به عملکرد باتری گوشی گلکسی S6 Edge برتری دارند. همچنین تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ نشان داده که در این بنچمارک بهره‌ورتر از تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام عمل می‌کند.

 

زمان پخش ویدئو

در این قسمت توان شارژدهی باتری دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ در شرایط پخش ویدئویی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. در این بنچمارک عملکرد نسخه اگزینوسی این گوشی فوق‌العاده بوده و برتری محسوسی نسبت به نسخه اسنپدراگونی آن داشته است. گلکسی S7 Edge مجهز به تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ در این بنچمارک زمانی معادل با ۲۰ ساعت و ۰۸ دقیقه را به ثبت رساند، اما گلکسی S7 Edge بهره‌مند از تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ در این بنچمارک توانی معادل با ۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه را از خود نشان داد.

۲

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این بنچمارک گوشی‌های هوشمندی همچون نکسوس ۶P گوگل، آیفون ۶S Plus اپل و V10 ال‌جی به ترتیب زمان‌هایی معادل با ۹ ساعت و ۵۹ دقیقه، ۱۳ ساعت و ۵۷ دقیقه و ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه را به ثبت رسانده‌اند. کاملا مشخص است که هر دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی گلکسی S7 Edge سامسونگ از نظر توان شارژدهی باتری در شرایط پخش ویدئو بسیار عالی عمل می‌کنند. با این وجود عملکرد نسخه اگزینوسی این گوشی برتری محسوسی نسبت به عملکرد نسخه اسنپدراگونی آن دارد.

 

وب‌گردی

اما در این قسمت عملکرد باتری دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ در شرایط وب‌گردی مورد بررسی قرار داده شده است. در این بخش هم عملکرد بهتر تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ نسبت به تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ کاملا مشخص بوده است.

۳

همانطور که مشاهده می‌کنید، باتری نسخه اگزینوسی گوشی گلکسی S7 Edge در این بنچمارک دوامی در حدود ۱۳ ساعت و ۳۲ دقیقه داشته، اما باتری نسخه اسنپدراگونی این گوشی در شرایط مشابه دوامی برابر با ۱۰ ساعت و ۰۹ دقیقه را ثبت کرده است. بنابراین باز هم نسخه اگزینوسی گوشی گلکسی S7 Edge سامسونگ از نظر مصرف انرژی در شرایط وب‌گردی برتری محسوسی نسبت به نسخه اسنپدراگونی آن داشته است.

 

نتیجه‌گیری

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی و مقایسه عملکرد باتری دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند پرطرفداری و زیبای گلکسی S7 Edge سامسونگ پرداختیم. در هر سه شرایط وب‌گردی، پخش ویدئو و مکالمه عملکرد باتری نسخه اگزینوسی این گوشی نسبت به نسخه اسنپدراگونی آن برتری داشته است. بنابراین بدون تردید باید اعتراف کنیم که گلکسی S7 Edge مجهز به تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ عملکرد بهره‌ورتری نسب به گوشی گلکسی S7 Edge بهره‌مند از تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام دارد.

با این وجود باید اشاره داشته باشیم که هر دو نسخه از گوشی گلکسی S7 Edge از نظر توان شارژدهی قدرتمندتر از گوشی گلکسی S6 Edge عمل می‌کنند. به طور کلی می‌توان توان شارژدهی عالی باتری ۳۶۰۰ میلی آمپر ساعتی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge را از جمله نقاط مثبت اصلی طراحی آن به شمار آورد. در بخش زیر یک امتیاز کلی برای عملکرد باتری دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ در نظر گرفته شده است. امتیاز نهایی ارائه شده برای نسخه اگزینوسی این گوشی ۹۸ ساعت بوده و امتیاز نهایی نسخه اسنپدراگونی آن ۸۷ ساعت بوده است.

۴

 

۵

 

در نهایت باید اشاره داشته باشید که هر دو نسخه اسنپدراگونی و اگزینوسی گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی شارژ سریع را به همراه دارند. سامسونگ به طور مستقیم از تکنولوژی Quick Charge 3.0 کوالکام در نسخه اسنپدراگونی پرچمداران سال ۲۰۱۶ خود استفاده نمی‌کند و تقریبا تکنولوژی Quick Charge 2.0 کوالکام را در این نسخه از پرچمدارانش ارائه کرده است. بدین صورت از نظر سرعت شارژ و تکنولوژی‌های مرتبط با شارژ سریع باتری دستگاه، دو نسخه اگزینوسی و اسنپدراگونی پرچمداران سامسونگ با یکدیگر هماهنگی خواهند داشت.

منبع: gsmarenaبدون دیدگاه