اپل کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ عرضه می کند

سر انجام اپل با معرفی یک کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ به مشکلات عدیده کاربران با مدل های قبلی این نوع کابل ها خاتمه داد.

به گزارش کلیک، تا امروز اگر شما دو دستگاه مک بوک رتینا و آیفون را با هم داشتید و از آن ها استفاده می کردید، امکان ارتباط آسان این دو دستگاه شرکت اپل به هم وجود نداشت. تنها راه انجام این کار خرید یک آداپتور و انتقال اطلاعات به صورت دستی از یک دستگاه اپلی به یک دستگاه دیگر بود. اما با عرضه کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ شما به راحتی می توانید دستگاه های اپلی خود را به یکدیگر متصل کرده و به انتقال اطلاعات مورد نظر بپردازید.

روز دوشنبه گذشته، اپل در رویداد اختصاصی خود از کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ رونمایی کرد. این کابل در دو نوع ۱ متری و ۲ متری عرضه می شود و قیمت آن نیز به ترتیب ۲۵ و ۳۵ دلار خواهد بود.

این کابل USB-C می تواند آیفون، آی پد و آی پاد شما را با استفاده از رابط لایتنینگ به درگاه USB-C کامپیوتر متصل کرده و به انتقال اطلاعات و یا شارژ دستگاه بپردازد. همچنین شما با استفاده از یک آداپتور USB-C  ۲۹واتی اپل قادر خواهید بود تا آی پد پرو ۱۲٫۹ اینچی خود را با سرعت بالا شارژ کنید.

این کابل ها هم اکنون در فروشگاه اینترنتی شرکت اپل قابل خریداری بوده و در حالی که با آی پد پرو ۹٫۷ اینچی که در ۲۱ مارس (۲ فروردین) رونمایی شد، سازگار است، با آی پد پرو های ۱۲٫۹ اینچی نیز که در سال ۲۰۱۵ عرضه شده بود هم به خوبی کار می کند و این خبر بسیار خوبی برای صاحبان این تبلت هاست.

افرادی که قصد دارند از مزیت شارژ پرسرعت تبلت آی پد پرو ۱۲٫۹ اینچی بهره ببرند، باید آداپتور USB-C 29 واتی اپل با قیمت ۴۹ دلار را نیز خریداری کنند.

دستگاه های اپلی که با این نوع کابل ح سازگار است در قسمت زیر آورده شده است:

آیفون ها:

iPhone 5

iPhone 5c

iPhone 5s

iPhone SE

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

 

آی پد ها:

iPad با صفحه نمایش رتینا

iPad mini

iPad mini 2

iPad Air

iPad Air 2

iPad mini 3

iPad mini 4

iPad Pro (9.7-inch)

iPad Pro (12.9-inch)

 

آی پاد ها:

iPod nano 7th Generation

iPod touch 5th Generation 32 GB/64 GB

iPod touch 5th Generation 16 GB

iPod touch 6th Generation

 

منبع: techtimesبدون دیدگاه