فروش بیش از ۵٫۱ میلیون دستگاه کنسول نسل هشتم در بریتانیا

دو کنسول نسل هشتمی کمپانی مایکروسافت و سونی به خوبی بازار کنسول های بازی را به دست آوردند و عملکرد بهتری نسبت به کنسول نسل هفتم داشته اند. قیمت مناسب کنسول های بازی در مقایسه با رایانه های شخصی قدرتمند یکی از مزایای بزرگ محسوب می شود که گیمرهایی که به پلتفرم توجه ای ندارد، سراغ این دو کنسول رفته اند. یکی از بحث های داغ همیشه در موضوع گیم، میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان است که با انتشار گزارشی در این خصوص، طرفداران به دفاع از کنسول های مورد نظر خود می پردازند. حال طبق گزارش جدیدی که توسط فروشگاه معتبر و بزرگ Game منتشر شده است، هر دو کنسول نسل هشتم مایکروسافت و سونی (ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴) به صورت ترکیبی در کشور بریتانیا بیش از ۵٫۱ میلیون دستگاه فروش داشته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، بر اساس ادعا خرده فروش بزرگ GAME، دو کنسول نسل هشتم کمپانی سونی و مایکروسافت (پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان) در کشور بریتانیا از زمان عرضه تا به امروز، به صورت ترکیبی در حدود ۵٫۱ میلیون دستگاه فروش داشته اند. اگر در همین بازه زمانی، میزان فروش کنسول های نسل هشتم را با کنسول های نسل هفتم مقایسه کنیم، طبق این گزارش منتشر شده، متوجه می شویم که میزان فروش کنسول های نسل هشتم ۱٫۶ میلیون دستگاه بیشتر بوده چرا که میزان فروش کنسول های نسل هفتم (ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳) در همین بازه زمانی، ۳٫۶ میلیون دستگاه بوده است.

خرده فروش معتبر GAME پس از انتشار این خبر، منبع تمامی گزارش خود را نیز اعلام کرد. طبق ادعای فروشگاه GAME، منبع این گزارش، وب سایت های GfK، IHS و IDG می باشند که این وب سایت ها، در زمینه انتشار آمار فعالیت می کنند و سابقه بسیار درخشانی در این زمینه دارند. همچنین وب سایت بزرگ MCV، در مجله ای، میزان فروش کنسول های نسل هشتم در کشور بریتانیا را ۵٫۴ میلیون حدس زده و احتمال می دهد که این دو کنسول تا به امروز، بیش از ۵٫۱ میلیون دستگاه فروش داشته اند.

در هر صورت، طبق هر دو آمار از میزان فروش کنسول های نسل هشتم، متوجه می شویم که کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عملکرد بسیار خوبی نسبت به گذشته داشته اند. متاسفانه این خرده فروش، میزان فروش کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ را به صورت جداگانه بیان نکرده و هنوز جزئیاتی از میزان فروش جداگانه کنسول Xbox One و PlayStation 4 در دسترس نیست. اما احتمال می رود که از این فروش ۵٫۱ میلیون دستگاه، سهم کمپانی سونی (پلی استیشن ۴) بیشتر از سهم کمپانی مایکروسافت (ایکس باکس وان) باشد.

همچنین در گذشته، مدیر عامل کمپانی بزرگ الکترونیک آرتز میزان فروش کلی کنسول Xbox One و PlayStation 4 در سراسر جهان را اعلام کرد. طبق گفته های مدیر عامل شرکت EA، در مجموع، این دو کنسول ذکر شده در حدود ۶۰ میلیون دستگاه فروش داشته اند که طبق گزارش دیگری، فروش کلی کنسول پلی استیشن ۴ در حدود ۴۰ میلیون دستگاه و فروش کلی کنسول ایکس باکس وان نیز ۲۰ میلون دستگاه بوده است.

در زیر می توانید تصویری که توسط فروشگاه Game در خصوص مقایسه فروش دو کنسول نسل هشتم و هفتم را مشاهده کنید.

GAME_5.1_million_ps4_xbox_one_slide_1

در پایان این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با میزان فروش دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ چیست؟ به نظر شما بیشترین فروش مربوط به کدام کنسول است؟ شما طرفدار کدام کنسول نسل هشتم هستید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را حتما با دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

منبع: VG247بدون دیدگاه