هک سیستم های کامپیوتری از طریق ماوس بی سیم

ماوس های بی سیم قابل حمل بوده و بسیار مفید خواهند بود، به خصوص اگر کاربر مجبور به جابجا کردن آن ها باشد. این ویژگی ،کارایی آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد. اما هر چیز خوب و مفیدی معایبی نیز دارد.

به گزارش کلیک، مارک نیولین و بالینت سیبر در حال چک کردن این مورد هستند که از چه فاصله ای می توانند کامپیوتر یکدیگر را هک کنند. نتیجه آنها از این این بررسی فاصله ۱۸۰ متری بود، یعنی فاصله دو بلوک مسکونی در شهر سانفرانسیسکو.
این کار مشترک که برای یک شرکت امنیت سایبری استارآپ به نام باستیل انجام شد، پرده از وجود رخنه ای برداشته است که میلیون ها شبکه و میلیاردها کامپیوتر را در معرض هک قرار می دهد.

موس های بی سیم تولید شده در شرکت هایی نظیر HP، Lenovo، Amazon و Dell سیگنال ها را رمزگشایی می کنند تا با کامپیوترها ارتباط برقرار کنند.
آن ها ترافیک موس را رمزگشایی می کنند، که این امکان را برای شخص مهاجم فراهم می آورد تا بتواند ترافیک رمزگذاری نشده را برای دانگلی ارسال نماید که بتواند یه عنوان صفحه کلید عمل کند و نتیجه آن ایجاد رشته هایی از کلمات روی کامپیوتر شماست. به گفته ی نیولین، که محقق امنیت شرکت باستیل است، این درست مشابه زمانی است که مهاجم پشت کامپیوتر شما بنشیند و چیزی در کامپیوتر شما تایپ نماید.
مهاجم از یک آنتن یا تراشه بی سیمی به نام دانگل که هر دو با مبلغی کمتر از بیست دلار امریکا(RM80) در باز موجود هستند، و یک خط ساده رمز جهت حقه زدن به تراشه بی سیم متصل به کامپیوتر هدف برای پذیرفتن آن به عنوان ماوس استفاده می کند.

بنابراین مهاجم می تواند داده ها را به دانگل ارسال نماید و وانمود کند که آن دانگل یک ماوس است اما می گوید من در حقیقت یک صفحه کلید هستم و لطفاً این حروف را تایپ کن.
به گفته کریس رولاند، سرمایه گذار باستیل، اگر ما رشته حروف صفحه کلید رمزگذاری نشده را به دانگلی بفرستیم که به عنوان یک ماوس معرفی شده، آن دانگل شروع به تایپ کردن روی کامپیوتر شما می کند، و در هر دقیقه حدود ۱۰۰۰ کلمه می نویسد.
مهاجم با هزار کلمه در دقیقه می تواند کنترل کامپیوتر را به دست بگیرد در عرض چند ثانیه دسترسی یا به شکه پیدا کند.

new

رولاند می گوید: در حالی که شرکت ها در رمزگذاری و ایمن سازی شبکه ها و وب سایت های خود عملکرد خوبی دارند اما تمام ترافیک سایبری را در کل طیف رادیویی جبران نمی کنند. او می گوید وقت آن است که در مورد امنیت سایبری باز هم فکری شود، خصوصاً در جهانی که در آن تلفن های هوشمند قادر به انتقال مقادیر زیادی از داده ها در کسری از ثانیه هستند.

باستیل امیدوار است تا از مزایای یافته های روزنه امنیتی استفاده کند و انواع جدیدی از حسگرها را ارائه نماید که بیشتر تهدیدات حاضر در دنیای بی سیم را در نظر می گیرند. آن ها می گویند برخی شرکت ها شروع به ارائه چارچوبی کرده اند که به روز رسانی می شود تا موضوعات امنیتی را اصلاح نماید. وسایل بلوتوث در برابر این نوع حملات آسیب پذیر نیستند.

منبع: themalaymailonlineبدون دیدگاه