قیمت و تاریخ عرضه کنسول PlayStation 4.5 اعلام شد!

این روزها، شایعه های زیادی در زمینه ساخت و عرضه ورژن جدید کنسول پلی استیشن ۴ در سراسر فضای مجازی به چشم دیده می شوند. این شایعه در ابتدا توسط یک منبع معتبر به نام کاتاکو منتشر شد و سپس منابع معتبر دیگر، به نحوی این شایعه را تایید کردند. کمپانی سونی هنوز این شایعات را تکذیب و یا تایید نکرده و به احتمال زیاد شاهد عرضه کنسول پلی استیشن ۴٫۵ باشیم. به تازگی شایعه دیگری در این خصوص منتشر شده که طبق این شایعه، کنسول پلی استیشن ۴٫۵ یا ۴K، در تعطیلات سال میلادی جاری (۲۰۱۶) به صورت رسمی وارد بازار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، با توجه به عرضه هدست های واقعیت مجازی و تلویزیون های ۴K، کنسول های نسل هشتم کم کم از عهده اجرای چنین بازی ها و هدست های واقعیت مجازی بر نمی آیند. دو کمپانی سونی و مایکروسافت قبلا در خصوص ارتفای سخت افزار کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ صحبت هایی کرده بودند اما هیچ کدام از این دو کمپانی، تا به امروز از برنامه های خود سخنی نگفته اند.

در حالی که هنوز جزئیات و اطلاعاتی درباره سخت افزار ورژن جدید کنسول پلی استیشن نمی دانیم، چندی پیش، یکی از منابع خبری در وب سایت خود نوشت که کمپانی Sony Computer Entertainment در اواخر سال میلادی ۲۰۱۶ (تعطیلات پایان سال)، کنسول پلی استیشن ۴٫۵ را با قیمت ۴۰۰ دلار وارد بازار می کند. در صورت صحت این شایعه، ورژن جدید کنسول نسل هشتم کمپانی ژاپنی سونی، تنها ۵۰ دلار گران تر از کنسول پلی استیشن ۴ است که این میزان افزایش قیمت، بدون تردید به دلیل افزایش قدرت سخت افزارها و… می باشد.

https://videogamesandconsolesguru.com/wp-content/uploads/2015/04/playstation-4-console-render1.jpg

تصور همه گیمرها و کاربران از کنسول پلی استیشن ۴٫۵، این است که این کنسول به مراتب بسیار قدرتمندتر از کنسول فعلی پلی استیشن ۴ خواهد بود. در برخی از شایعه ها اشاره شده که نسخه ارتقا یافته کنسول PlayStation 4، از رزولوشن ۴K پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی است هنوز هیچ کدام از کنسول های بازی از رزولوشن ۴K پشتیبانی نمی کنند چرا که برای پشتیبانی از چنین رزولوشنی، توسعه دهنگان باید از سخت افزارهای بسیار قدرتمند استفاده کنند. تحلیل گران دنیای گیم و سرگرمی در صحبت های خود گفته اند که کاربران نباید انتظارات خود را بالا ببرند و منتظر یک کنسول بسیار بسیار قدرتمند باشند. ممکن است نسخه ارتقا یافته کنسول پلی استیشن ۴ نتواند آن طور که گیمرها انتظار دارند، عمل کند و این امر، باعث کاهش میزان فروش کنسول سونی خواهد شد.

پشتیبانی و اجرای بازی ها با رزولوشن ۴K توسط نسخه جدید کنسول پلی استیشن ۴، کار بسیار سختی ترقی می شود. هنوز هیچ کدام از سخت افزارها در قالب کنسول های خانگی قادر به رندر تصاویر و فیلم های ۴K نیستند. سخت افزارهایی که بتوانند به راحتی از این رزولوشن پشتیبانی کنند، قطعا بسیار گران قیمت هستند و با توجه به این شایعه که قیمت پلی استیشن ۴٫۵ در حدود ۴۰۰ دلار است، به احتمال زیاد، این کنسول از رزولوشن ۴K پشتیبانی نخواهد کرد و ممکن است تنها تصاویر و فیلم های نمایش داده شده به صورت بزرگ و عریض (Upscale) نمایش داده شوند.

این تمام ماجرا نیست! علاوه بر موارد ذکر شده، در این شایعه گفته شده است که سازندگان و توسعه دهندگان در زمان عرضه کنسول PlayStation 4.5، عناوین قدرتمندتر و با کیفیتی را برای این کنسول عرضه خواهند کرد تا گیمرها بازی های ویدیویی را با کیفیت بهتر و بیشتری بازی کنند. متاسفانه این عناوین به صورت انحصاری برای نسخه ارتقا یافته کنسول پلی استیشن ۴ عرضه می شود و کاربران نسخه فعلی این کنسول، از تجربه این عناوین محروم خواهند ماند.

اگر تمامی این شایعات درست باشند، قطعا کمپانی مایکروسافت نیز دست به کار می شود و نسخه ارتقا یافته کنسول ایکس باکس وان را وارد بازار می کند. البته آقای فیل اسپینسر، مدیر بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت، گفته بود که احتمالا نسخه ارتقا یافته و قدرتمند کنسول ایکس باکس وان را عرضه کنیم. علاوه بر این، ماه گذشته آقای Masayasu Ito اعلام کرد که کمپانی سونی بر روی کنسول پلی استیشن ۴ قدرتمند تر کار می کند. با توجه به تمامی شایعات، صحبت ها، خبرها و… احتمال عرضه نسخه ارتقا یافته کنسول های خانگی و نسل هشتم بسیار زیاد است. رسانه کلیک در صورت انتشار هرگونه خبر در این زمینه، شما را به روز نگه خواهد داشت.

در انتهای این شایعه، دیدگاه شما در رابطه با ورژن جدید کنسول پلی استیشن ۴ چیست؟ آیا شما با عرضه نسخه ارتقا یافته این کنسول موافق هستید؟ در صورت عرضه این کنسول، پلی استیشن ۴ جدید را خریداری می کنید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در رسانه بزرگ کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: Segmentnextبدون دیدگاه