شهر فناورانه گوگل

اگر گوگل یک شهر بر اساس فناوری بسازد، آیا شما به آن‌جا نقل مکان می‌کنید؟

به گزارش کلیک، شرکت وابسته به گوگل یعنی Sidewalk Labs به‌‍طور علنی قصد ساخت یک شهر را ندارد اما احتمال آن نیز چندان دور از ذهن نیست. پس از آن‌که مدیر عامل شکرت تابعه آلفابت، دن داکترواف در پاسخ به این سوال که شایعاتی در مورد یک شهر فناورانه شنیده می‌شود، گفت: “ایده خوبی به‌نظر می‌رسد”؛ احتمال این قضیه قوت گرفت. این مصاحبه در طی اجسلا اطلاعات در نیویورک صورت گرفته است.

داکترواف افزود: ” فکر کردن در مورد چنین شهری اغوا کننده است اما ساختن یک شهر کار سختی است. شما افرادی با علایق خاص، فضای فیزیکی و سیاسی خواهید داشت…اما فناوری توقف نخواهد کرد.”

آیا شما در شهری که بر اساس اینترنت ساخته شده است به عنوان یک شهروند آزمایشی بتا زندگی خواهید کرد؟ اگر واقعا جالب بود؟

شرکت آلفابت، ترکیبی از شرکت‌های مختلف که اغلب با عنوان “گوگل” شناخته می‌شود، از طریق بخش‌های مختلف خود در حال گسترش اندیشه، اکتشافات و توسعه مسایل گوناگون و حل مسایل دور از دسترس است. از اتوموبیل‌های بدون راننده گرفته تا بالون‌هایی که خدمات اینترنت وایرلس برای نقاط دور افتاده فراهم می‌کند و لنزهای تماسی با برای افراد دیابتی که سطح گلوکز را چک کند. مفهوم آزمایشگاه‌های سایدواک شرکت آلفابت برای ساخت یک شهر با مردمی که آزمایش یک شهر پر از فناوری‌های جدید، هیجان‌انگیز است.

شهرها فقط متشکل از ساختمان‌ها و مردم نیستند. هر زمان که مردم زندگی را در آن‌جا آغاز کنند، اقتصاد، سیاست، حمل و نقل، ارتباطات، سرگرمی، آموزش، اشتغال و مسایل زیست محیطی تنها لیستی از مکان‌های مناسب برای اکتشاف و توسعه خواهند بود. درخواست چنین زندگی طراحی شده‌ای فراتر از کلاس‌های یوگا و حتی کارهای گروهی برنامه‌ریزی شده است.

یک شهر به عنوان بستر آزمایش به محققین اجازه خواهد داد متغییرهای بسیاری را کنترل کنند. طراحی کنترل شده مکان‌های زندگی باعث ایجاد نگرانی‌ها و سوالاتی نیز شده است که حداقل آن‌ها مربوط به حاکمیت بر فضای زندگی مردم می‌شود.

آزمایشگاه‌های سایدواک شاید یک شهر اینترنتی را در برنامه خود داشته باشد و شاید هم نداشته باشد، اما این ایده اصلا تعجب برانگیز نخواهد بود که فناوری به تغییر دنیای ما و انتظارات ما ادامه خواهد داد.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه