اثبات نادرست بودن تردیدهای امنیتی توسط علم بیومتریک

مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل (CSIS) تخمین زده است که هزینه جرایم سایبری برای اقتصاد جهانی به طور تاثرانگیزی رقمی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد دلار است.

به گزارش کلیک، طبق گزارش نفوذ مرکز سرقت هویت، این درصدها در سطح شرکت ها حتی نگران کننده تر هستند، به طوری که نفوذ های اطلاعاتی فقط در ایالات متحده به ۴۰ درصد می رسد. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، تحقیق انجام شده توسط شرکت IBM و موسسه Ponemon در مورد هزینه نفوذ اطلاعاتی در سال ۲۰۱۵، نشان داد که میانگین هزینه نفوذ اطلاعاتی تا ۲۳ درصد افزایش داشته است.

در سطح انفرادی، هزینه کلاه برداری ها در حال افزایش است. همین تحقیق مشخص کرد که میانگین هزینه پرداخت شده برای یک دیتای دارای اطلاعات حساس گم شده یا دزدیده شده تا ۶ درصد افزایش داشته، به طوری که از ۱۴۵ دلار در سال ۲۰۱۴ به ۱۵۴ دلار در سال ۲۰۱۵ رسیده است. در کره جنوبی در طول یک ماه، بیش از ۷۰ درصد مردم دزدیده شدن داده های خصوصی یا کارت های اعتباری خود را تجربه کرده اند. در ایالات متحده، سرقت هویت زندگی بیش از ۱۶٫۶ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است. هزینه آن چقدر است؟ ۲۴٫۷ میلیارد دلار.

نیاز به محافظت از اطلاعات هرگز در اولویت اول نبوده و فقط زمانی توجه بیشتری به آن می شود که اعداد و ارقام رشد شبکه های جرم های سایبری و حملات سازمان یافته بیشتر را نشان دهند. افراد، سازمان ها و دولت ها تحت فشار هستند تا روش هایی برای امن نگه داشتن اطلاعات بیابند، روش هایی که به راحتی قابل هک کردن یا دست کاری کردن نباشند و یکی از این روش ها تکنولوژی بیومتریک (زیست سنجی) است.
این روش در اصل به عنوان یک راه حل غیر عملی شناخته شده است، به طوری که فقط در فیلم های هالیوودی پر هزینه کاربرد دارد، علم بیومتریک در چند سال گذشته به یک جریان اصلی تبدیل شده است. این علم نه فقط در بسیاری از بانک های آفریقای جنوبی به یک استاندارد تبدیل شده و یک لایه اضافی به تشخیص هویت افزوده است، بلکه توسط تعدادی از بخش ها مانند مراقبت های بهداشتی و دولت نیز انتخاب شده است. و بر طبق آمار وزارت کشور (DHA) نتایج آن شگفت انگیز بوده است.

اقدامات اولیه ضد کلاه برداری DHA که همراه با صنعت بانکداری آغاز شده، بیش از طرح R300 milion از سرقت جلوگیری کرده است. این برنامه در سال ۲۰۰۹ شروع شد، وقتی که به بانک ها اجازه دسترسی به سیستم تایید هویت ملی وزارت کشور داده شد و سپس آن با تکنولوژی تایید هویت بیومتریک ترکیب شد. مصرف کننده ها از اسکنرهای بیومتریک استفاده می کنند، اطلاعات کامل آنها با سیستم ملی هماهنگ می شود و هویت آنها به واسطه منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر فرد مورد تایید قرار می گیرد. این راه حل یک موفقیت بی نظیر برای بانک ها، دولت و البته مصرف کنندگان بوده است.
علم بیومتریک، که احتمالاً به عنوان یکی از تکنولوژی های انقلابی اصلی شناخته می شود، به لیست کارهای مدیر عامل ها و وزیران در کل جهان راه پیدا کرده است. در بریتانیا، علم بیومتریک در زمینه مجوزهای اقامت، به عنوان بخشی از قوانین جدید مهاجرت اجرا شده است و در حال حاضر موضوع کارت های شناسایی هوشمند در مجلس اعیان این کشور مورد بحث قرار گرفته است. علم بیومتریک در اداره مالیات استرالیا استفاده می شود و اکنون اطلاعات بیومتریک به عنوان بخشی از کنترل مرزی مورد نیاز است. اگرچه واضح است که آفریقای جنوبی در به کار گیری این تکنولوژی پیشرو است، اما کشورهای دیگر جهان نیز در حال پیگیری آن هستند.

علم بیومتریک یک حوزه کشف نشده یا عجیب و قریب دور از ما نیست، بلکه به دلیل کاربرد آن، یکی از سریع ترین بازارهای در حال رشد در جهان است. همچنین پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۱۹ با رشد سالانه ۲۰٫۸ درصد، حدود ۲۳٫۳ میلیارد دلار ارزش داشته باشد. این علم بازاری است که به واسطه پتانسیل و توانایی آن در کاهش چشمگیر کلاه برداری و سرقت اطلاعات در یک مسیر رشد دائمی قرار گرفته است. همان طور که گفته می شود، آن قدری که در اثر انگشت مدرک وجود دارد در پودینگ (نوعی خوراکی شیرین) وجود ندارد.

منبع: insiderبدون دیدگاه