چطور سوابق وب‌گردی را در سافاری برای iOS پاک کنیم؟

پاک کردن History هر چند وقت یک‌بار کار درستی است. در واقع این عمل کار مناسبی است که باید آن را انجام داد.

کلیک – در طول مدت زمانی که شما صدها یا هزاران وب سایت را بر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود مشاهده می‌کنید مطمئنا بسیاری از این سایت‌ها، آن‌هایی نیستند که شما تصمیم داشته باشید مجددا آن‌ها را مشاهده کنید و هیچ ضرورتی برای شما ندارند.حتی برخی از آنان را تصادفی و ناخواسته دیده‌اید.

با این توضیحات شما مطمئنا نیازی نمی‌بینید تا این گونه وب سایت‌ها تا ابد در حافظه دستگاه شما باقی بمانند. حتی اگر شما تصمیم داشته باشید که iPhone یا iPad خود را با یکی از دوستان یا خانواده خود به اشتراک بگذارید احتمالا شما دوست ندارید که آن‌ها سوابق وب‌گردی (Browsing history) شما را ببینند.حتی اگر چیز خجالت‌آوری نباشند، شما دوست ندارید کسی وارد حریم خصوصی شما بشود.

برای پاک کردن سوابق وب‌گردی خود از یکی از این دستگاه‌ها ابتدا بخش تنظیمات (Settings) را باز کنید و سپس سافاری را انتخاب نمایید.

مرورگر سافاری

زمانی که شما در بخش تنظیمات سافاری هستید بر روی گزینه Clear History and Website Data  که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

 

سافاری

سپس پنجری ظاهر خواهد شد که به شما هشدار می‌دهد این عمل سوابق وب‌گردی ، کوکی‌ها و سایر اطلاعات مربوط به وب‌گردی را از این دستگاه و سایر دستگاه‌های دیگر (هم‌چنین iPad ها) که به حساب iCloud شما متصل هستند، پاک خواهد کرد. برای ادامه این کار بر روی گزینه Clear History and Data کلیک کنید تا تمام اطلاعات پاک شوند.

سافاری

این تمام آن چیزی بود که باید می‌دانستید. تمام سوابق وب‌گردی شما پاک خواهد شد و شما هم اکنون می‌توانید با خیالی آسوده iPhone خود را به فرد دیگری، بدون هیچ گونه نگرانی از این‌که آن شخص متوجه شود شما در کدام سایت‌ها بوده‌اید ،قرض دهید.

منبع: howtogeek

 

 

 بدون دیدگاه