شنیدن صدای حیوانات از طریق گوگل میسر شد

هم‌اکنون جستجوی گوگل به شما امکان می‌دهد تا صدای حیوانات را مستقیما از نتایج جستجو گوگل  بشنوید

به گزارش کلیک، جستجوی گوگل دو ویژگی جدید به سیستم خود افزوده است. هم‌اکنون شما توسط گوگل می‌توانید صدای مخصوص به هر حیوان را بشنوید و هم‌چنین در مسابقات خاصی که برگزار می‌شود مستقیما از طریق نتایج گوگل در رای‌گیری شرکت کنید.

حالا شما به راحتی می‌توانید یاد بگیرید که چطور یک حیوان که در نتایج جستجوی گوگل نشان داده شده است، به نظر می‌رسد. برای این کار کافی است تا عبارت animal sounds را تایپ کنید. این لیست شامل نوزده نوع از حیوانات از قبیل زرافه، بوزینه، گربه، شیر، موش، جغد، خوک، گاو، اردک، فیل، اسب، راکن، نهنگ سرگنده، نهنگ گوژپشت، گرگ، گوسفند،خروس، ببر و بوقلمون می‌شود.

علاوه بر این شما می‌توانید برای این‌ که صدای یک حیوان خاصی را بشنوید این عبارت را جستجو کنید: What does the dog say

شرکت گوگل این ویژگی جدید را حدود یک ماه پیش از طریق یک پست در حساب گوگل پلاس خود در استرالیا اعلام کرد. این ویژگی هم از طریق نرم‌افزار جستجوی گوگل و هم از طریق مرورگر گوگل کروم در سیستم‌عامل اندورید و iOS و هم‌چنین از طریق کامپیوترهای شخصی قابل دسترسی است.

علاوه بر صدای حیوانات، در آینده‌ای نه چندان دور جستجوی گوگل به شما اجازه خواهد داد تا مستقیما در مراسم رای‌گیری در یک مسابقه با یک جستجوی ساده شرکت کنید. طبق گفته‌های وب سایت Next Web، این ویژگی ابتدا در اختیار کشورهای آسیایی بر روی سیستم‌های تلفن همراه و کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت. برای انجام این کار کافی است تا کاربران ابتدا برنامه مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنند و سپس با کلیک کردن بر روی هر یک از شرکت‌کنندگان به آن‌ها رای دهند.

برنامه Got Talent ویتنام پیش از این برای استفاده از این ویژگی جدید گوگل ثبت نام کرد، در حالی که برنامه X Factor اندونزی در سال گذشته آن را مورد آزمایش قرار داده بود. طبق اظهارات رسانه Fremantle، شرکتی که این شوی‌های تلویزیونی را تولید می‌کند، این کار قرار است برای کشورهای هند، اندونزی و تایلند توسعه یابد.

ماه گذشته جستجوی گوگل برای کاربران خود این امکان را فراهم کرد تا به آسانی تصاویر جستجو شده در گوگل را بر روی دسکتاپ خود ذخیره و مرتب نمایند. البته لازم به ذکر است که گوگل پیش از این، چنین ویژگی را برای تلفن‌های هوشمند معرفی کرده بود و هم اکنون آن را برای کامپیوترهای شخصی نیز عرضه کرد.

منبع: gadgets.ndtvبدون دیدگاه