نسخه جدید ویندوز ۱۰ به زودی در دسترس قرار می گیرد

شرکت مایکروسافت در نظر دارد به مناسبت اولین سالگرد انتشار ویندوز۱۰، به روز رسانی جدیدی از این سیستم عامل را در تابستان پیش رو روانه بازار کند. در این گزارش به برخی از ویژگی های این نسخه جدید پرداخته شده است.

به گزارش کلیک، شرکت مایکروسافت با اعلام رونمایی از نسخه جدید ویندوز ۱۰ به معرفی برخی از ویژگی های این نسخه جدید پرداخته است. این نسخه که به نام “Redstone” تهیه شده بود، با تصمیم مدیران ارشد در سالروز انتشار ویندوز۱۰ و با نام نسخه سالگرد منتشر خواهد شد. به چندی از مهمترین تغییرات و نمونه های اضافه شده به این نسخه می پردازیم.

Cortana قدرتمندتر از گذشته

یکی از موثرترین و در عین حال کارامدترین بروزرسانی های ویندوز ۱۰ در نسخه جدید به دستیار مجازی، “Cortana” مربوط می شود. مایکروسافت با تکمیل این نسخه و پیشرفته تر شدن این نرم افزار رقابتی جدید را با روبات های دستیار نظیر  (Siri, Google Now, Alexa ) آغاز کرده است. با تکمیل نسخه سالگرد این بار Cortana به روی قفل صفحه آمده تا با هر بار نیاز به آسانی قابل دسترس باشد.

۶۵۰x349xscreenshot.7-650x349.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.QNFc48hLYq

این نرم افزار قادر است با هماهنگی کامل (Sync) با گوشی موبایل، در هنگام کار با ویندوز۱۰ تمامی پیام ها، تماس ها و دیگر نوتیفیکیشن ها را به صفحه ویندوز منتقل می کند. همچنین Cortana قادر به تجزیه و تحلیل هایی در مورد نیازهای کاربر است. برای مثال چنانچه شمامتنی را در حال برسی نیمه کاره رها کرده باشید، Cortana با یاد آوری و بازکردن مطلب شما را در سهولت اجرای کار یاری میکند و یا حتی اگر نیاز به اطلاعات جستجو شده در یک سال گذشته را داشته باشید، کافیست این کار را به Cortana بسپارید.

از دیگر توانایی های Cortana می توان به هوشمند بودن این سیستم نرم افزاری در تشخیص زمان های مهم اشاره کرد. برای مثال اگر شما بلیط هواپیمایی خریداری کرده باشید و اطلاعات تاییدی آن برای شما ارسال شده باشد، این نرم افزار بلافاصله تاریخ مورد نظر را به تقویم سیستم شما اضافه کرده و در زمان معین یادآوری خواهد کرد.

در نسخه جدید ویندوز۱۰، این نرم افزار دستیار به صورت کاملا تخصصی باز طراحی شده است تا شما نیاز به منشی نداشته باشید. زمانی را تصور کنید که شما در تقویم سیستم خود زمانی را برای قرار ملاقات با شخصی ثبت کرده اید، در همان روز قرار ملاقات دیگر و یا برنامه ای را اضافه می کنید. Cortana  از شما سوال خواهد کرد، که آیا قرارهای شما تداخلی با هم ایجاد نخواهد کرد؟ و آیا شما تمایل به رزرو رستوران دارید؟

اضافه شدن برنامه ها و بازی های بیشتر به Windows Store

در نسخه فعلی ویندوز ۱۰،  Windows Store به صورت محدود و با برنامه ها و بازی های نه چندان متنوع قابل دسترس است. بیشتر کاربران این سیستم عامل انتظار فضای بیشتر و همچنین نرم افزار های متنوع تری از این گزینه دارند که در بروزرسانی جدید این مشکل برطرف شده است.

۶۵۰x344xscreenshot.16-650x344.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.LhqF4B1Wc4

علاوه بر نرم افزارهای بسیار متنوعی که این سیستم عامل در نسخه سالروز به اشتراک گذاشته است، بسیاری از بازی های شگفت انگیز و جذاب را نیز برای مخاطبین به این سیستم عامل اضافه کرده است. این بازی ها همچنین قابلیت هماهنگ شدن با کنسول Xbox را داراست.

ویندوز ۱۰ با قابلیت ثبت اثر انگشت

امنیت گجت ها مسئله ایست که کمتر کسی را خواهید دید که درگیر آن نباشد. شرکت های تولید کننده و طراح  تکنولوژی با بهره گیری از دانش روز، در پی ابداع و بهره بری از بهترین روش های جلوگیری از سرقت های اطلاعاتی هستند. گوشی های هوشمند و تبلت های گران قیمت چندی ست با اضافه کردن قابلیت شناسایی اثر انگشت، این امکان را برای کاربران به وجود آورده اند تا به آسانی از اطلاعات خود در برابر سرقت ها جلوگیری کنند. شرکت مایکروسافت نیز در نسخه سالروز با اضافه کردن Windows Hello این ویژگی، درخواست اسکن اثر انگشت را برای ورود و همچنین گالری ها و وبسایت ها اعمال کرده است.

۶۵۰x300xscreenshot.6-650x300.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.cu6xU26rPT

پیشرفت جوهر ویندوز در طراحی و دست خط

بسیاری از کاربران کار با لپ تاپ هایی با قابلیت لمسی را به معمولی ترجیح می دهند چرا که اعتقاد دارند کار با این گونه مانیتورها بسیار ساده و در عین حال کارآمدتر است. با پیش بینی قلم مجازی در ویندوز ۱۰، شرکت مایکروسافت به میزان قابل توجهی کار با صفحه لمسی و طراحی برخی از علائم و یا نوشته ها را ساده کرده است. در این روش به هنگام نگارش دستی با قلم مجازی Cortana نیز به کمک شما آمده تا با تشخیص کلمه مورد نظر در صورت اشتباه کلمه را به صورت صحیح جایگزین کند.

۶۵۰x322xscreenshot.3-3-650x322.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.iLbwNsH-Bq

این ویژگی در نقشه های ویندوز۱۰ نیز برای اندازه گیری مسافت ها نیز به کار می آید.

منبع: howtogeek

 

 بدون دیدگاه