عرضه فناوری جدید در جراحی جایگزینی زانو

جایگزینی جزئی زانو به عمل جراحی گفته می شود که در آن تنها بخشی از زانوی آسیب دیده تحت عمل جایگزینی قرار می گیرد. در این جراحی فقط قسمت درونی (میانی) یا قسمت بیرونی (جانبی) و یا کشکک زانو تعویض می شود.

به گزارش کلیک، دکتر جان تاییل جراح ارتوپد بیمارستان لورد در شهرکوچی می گوید در بسیاری از موارد نیازمند جراحی تعویضی، ممکن است نیازی به تعویض کل زانو نباشد بلکه می توان قسمتی از آن را به ویژه در بیماران جوان تر تعویض کرد. زیرا این جایگرینی بین ۲۰ تا ۲۵ سال دوام خواهد آورد. ممکن است بیماران جوان در طول زندگی خود مجددا نیاز به عمل تعویض پیدا کنند و اگر نخستین بار عمل جایگزینی کامل انجام شود، عمل دوم دارای خطراتی خواهد بود.

جراحی تعویض زانو در حال تغییر است و بیمارستان ها برای هدیه دادن فناوری های جدید به مردم گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند. جراحی زانو معمولا برای بیمارانی که از آتروز (مشکل مفصلی که منجر به شکست غضروف و استخوان زیرین می شود) وآرتریت روماتوئید (اختلال خود ایمنی که در درجه اول مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد) رنج می برند انجام می شود. معمولا جراحی جایگزینی با جایگزین کردن کل زانو انجام می شود، روشی که به جایگزینی کل زانو مشهور است. اما آخرین تحولات در علم پزشکی دریافته است نیازی به جایگزینی کل زانو در تمامی موارد نیست و در اکثر موارد تنها قسمتی که تحت تاثیر بیماری قرار گرفته است نیاز به تعویض دارد.

وی اظهار داشت تاکنون در این بیمارستان سه جراحی جایگزینی جزئی انجام شده است و دو نفر از بیماران اوایل دهه چهل زندگی خود بودند. دکتر جان تاییل افزود جراحی جایگزینی جزئی منافع دیگری هم دارد. معمولا پس از جراحی جایگزینی زانو به بیمار گفته می شود که از زانو زدن و راه رفتن سریع اجتناب کند اما این محدودیت ها در مواردی که جراحی جزئی انجام می شود وجود ندارد و بیمار لازم است تنها یک روز پس از جراحی در بیمارستان بماند. بیمارستان لورد هم اکنون از فناوری LINK Sled برای جراحی جایگزینی زانو بهره می برد.

منبع:newindianexpressبدون دیدگاه