آموزش تغییر خودکار والپیپر های ویندوز ۱۰

آیا از مشاهده والپیپر (تصاویر پس زمینه) های تکراری روی صفحه دسکتاپ ویندوز ۱۰ خسته شده اید؟ شما حق دارید چرا که حتی زیباترین تصاویر نیز پس از مدتی قدیمی و آزار دهنده می شوند.

کلیک – اگر دوست دارید تا از والپیپر متنوعی استفاده کنید، می توانید از والپیپر های متحرک استفاده کنید، ولی با این حال شاید تمایل داشته باشید والپیپر های شما به صورت مرتب و خودکار عوض شوند. اینجاست که ابزار اسلاید شو دسکتاپ (desktop slideshow) ویندوز به کمک شما می آید.

در اینجا قصد داریم راه اندازی اسلاید شو ویندوز ۱۰ را به شما آموزش دهیم.

ابتدا روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و از منوی باز شده روی Personalize کلیک کنید. در صفحه جدید Background را انتخاب کنید و از منوی بازشونده آن گزینه Slideshow را انتخاب کنید.

screenshot_27

پس از انجام این کار، گزینه های دیگری در زیر این بخش به نمایش در می آید. پس روی Browse کلیک کرده و پوشه تصاویر پس زمینه خود را که تمایل دارید به عنوان والپیپر به نمایش در آید انتخاب کنید (ویندوز به صورت پیش فرض پوشه Pictures را برای این کار انتخاب کرده است). توجه داشته باشید که تمامی تصاویر موجود در پوشه انتخاب شده به عنوان والپیپر روی صفحه دسکتاپ به نمایش در خواهد آمد، بنابر این مطمئن شوید که  تصویر نامربوطی در بین آن ها وجود نداشته باشد.

اگر شما از لپ تاپ استفاده می کنید، ویندوز در زمان هایی که باتری دستگاه کم باشد این قابلیت را غیر فعال می کند، اگر دوست دارید این اتفاق نیفتد باید گزینه Allow slideshow when on battery power را روی حالت on یا فعال قرار دهید.

منبع: makeuseofبدون دیدگاه