دوربین جدیدی که هیجان واقعیت مجازی را افزایش می دهد

اگرچه فیلم‌ها و بازی‌های شگفت انگیز زیادی برای لذت بردن از واقعیت مجازی ارائه شده است، اما این فناوری نوپا هنوز یک چیز کم دارد.

به گزارش کلیک، دوربین جدیدی که Orah 4i نام دارد، می‌تواند به افزایش محتوا برای واقعیت مجازی کمک کند. این دوربین محصول شرکت VideoStitch است. قابلیتی که این دوربین را از دیگر دوربین‌های واقعیت مجازی متمایز می‌کند این است که علاوه بر  پشتیبانی از رزولوشن ۴K و ارائه دید ۳۶۰ درجه، از بخش آنلاین ویدیو از طریق اینترنت نیز پشتیبانی می‌کند. بنا براین هر کس که از هدست واقعیت مجازی استفاده می‌کند، قادر به تماشای فیلم‌های ضبط شده از طریق این دوربین است.

استفاده از این دوربین این ایده بسیار جالبی است  و نمی‌توان خرده‌ای به مشخصات آن گرفت. این دوربین از چهار عدد لنز چشم ماهی (لنزهایی که حداکثر دید را برای بیننده ارائه می‌دهند) تشکیل است که دو عدد از آن‌ها با زاویه رو به بالا و دو عدد دیگر با زاویه رو به پایین در دوربین تعبیه شده‌اند. همه لنزها قابلیت فیلم برداری با کیفیت ۴K را دارند و فیلم‌ها پس از ضبط شدن از طریق کابل اترنِت به جعبه خاصی انتقال داده می‌شوند و در آنجا در کنار یکدیگر قرار داده می‌شود. این جعبه از ۱۲۰ گیگابایت حافظه برخوردار است و دارای یک پورت میکروفون، چهار پورت USB3 و دو پورت USB2 است. این دوربین برای برقراری ارتباط به امکانات دیگری همچون بلوتوث، پورت لن و وای فای نیز مجهز است. تمام این پورت‌ها و امکانات در قسمتی در پشت دوربین تعبیه شده است. این دوربین تمام انتظارتی که از یک وسیله چند ده هزار دلاری دارید را برآورده می‌کند. این دوربین تا ۳۰ آپریل با قیمت ۱۷۵۰ دلار عرضه می‌شود و پس از این مدت با قیمت ۳۶۰۰ دلار عرضه خواهد شد که هنوز ارزان‌تر ازدوربین واقعیت مجازی Gopro با قیمت ۱۵،۰۰۰  دلار است (این دوربین از ۱۶ عدد دوربین کوچک‌تر تشکیل شده است). بسته دوربین شامل خود دوربین، جعبه‌ای که ویدیوها را هم در کنار هم قرار می‌دهد و کابل‌های لازم است.

orah4i_featured-720x720

واقعیت مجازی زنده می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. این فناوری نو ظهور می‌تواند در وقایع ورزشی پرهیجان، کنسرت‌ها و رویدادهای دیگری که تماشای زنده آن‌ها خالی از لطف نیست، به کار گرفته شوند. با این کار حس می‌کنید که واقعا در همان فضای فیزیکی حضور دارید.

منبع: digitaltrends

 بدون دیدگاه