کاهش استرس با پیشانی بند هوشمند مدرن

استارت‌آپ فناوری پوشیدنی Thync می‌گوید پیشانی‌بند محصول آن‌ها قادر است استرس را کاهش داده و خلق خوی خوب را به شما بازگرداند.

به گزارش کلیک، درمان شوک الکتریکی در حال رواج است. این نوع درمان شوک الکتریکی شامل یک پیشانی بند است که احساس لذت بخش و خفیفی ایجاد می‌کند. (اعضای دره سیلیکون آن را هک مغز می‌نامند)

به گزارش واشنگتن پست، استارت‌آپ فناوری پوشیدنی Thync در تلاش است گجت‌هایی مثل Fitbits را که تنها آنچه را در بدن شما می‌گذرد با افزودن یک ویژگی ارتقا دهند: تسکین فوری علایم از طریق پالس‌های الکتریکی که به مغز شما انرژی می‌دهد. این شرکت که در سال ۲۰۱۱ در سان فرانسیسکو تاسیس شد ادعا می‌کند دستگاه آن‌ها مغز را با ولتاژ پایین پالس‌های الکتریکی تحریک می‌کند و باعث می‌شود نورون‌ها مواد شیمیایی آزاد کنند که باعث تغییر خلق و خوی شما خواهد شد.

بر اساس گفته‌های جیم تایلر بنیان‌گذار این شرکت، که یک نورولوژیست و محقق سابق مرکز علوم مغزی دانشگاه هاروارد و عضو گروه زیست شناسی سلولی و مولکولی بوده است، این پالس‌ها قادرند اراده شما را افزایش و به تفکر خلاقانه کمک کنند. در آینده حتی ممکن است قادر به ایجاد شادی باشند.

Thync از شرکت‌های مختلفی همچون اندرسون هوروویتز و افرادی مثل سمیر کال، مرد دست راست شرکت خوسلا، ۲۵ میلیون دلار درآمد داشته است.

مطالعاتی انجام شده است که آیا درمان مغز با جریان الکتریکی خفیف، روزی خواهد توانست اوتیسم، بی اشتهایی و سکته‌ را نیز درمان کند. دستگاه‌هایی مانند تینک که حدود ۱۹۹ دلار قیمت دارند، هنوز به دلیل ضعف محرک الکتریکی به‌عنوان دستگاه‌های پزشکی دسته‌بندی نشده‌اند و از این رو درخواست این شرکت توسط سازمان غذا و دارو تایید نشد. برخی کارشناسان عصب‌شناسی ابراز نگرانی کرده‌اند که ارسال علایم الکتریکی به بخش‌های خاصی از مغز باعث ایجاد اثرات منفی در دیگر بخش‌ها خواهد شد.

کریم زغلول، رئیس یکی از آزمایشگاه‌های مغز در موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته به واشنگتن پست گفت: “هنگامی‌که شما با مغز و شبیه‌ساز الکتریکی سروکار دارید، همیشه خطرات احتمالی وجود دارد. ما فکر می‌کنیم احتمال خطر کم است اما به‌هرحال خطر وجود دارد.”

خطر دیگر، احتمال اعتیاد کاربر به این درمان است. و همینطور این احتمال که هکرها ممکن است دستگاه را دستکاری کرده و با تحریک نقاط دیگر باعث ایجاد ترس یا اضطراب در فرد شوند.

تینک یک تحقیق منتشر کرد که در آن ۸۲ داوطلب گزارش دادند طی جلسه‌ای ۱۴ دقیقه‌ای اضطرابشان کاهش یافته است. تایلور می‌گوید با اینکه این فناوری هنوز در آغاز راه قرار دارد اما امیدوار است در آینده تاثیرات مثبت بیشتری داشته باشد و برای مشکلاتی همچون میگرن و شرایط جدی‌تر عصبی نیز مفید واقع شود.

منبع: inc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.