حمایت از ۵۰ طرح الکترونیک پارک های علم و فناوری

اداره ارزیابی طرح ‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا)، از ۵۰ طرح‌ الکترونیک شرکت‌ های فناور پارک ‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور به طور ویژه حمایت خواهد کرد.

به گزارش کلیک، حسام خانکشی زاده، با اعلام این خبر افزود: با هدف اجرای تفاهم‌ نامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تقویت اقتصاد دانش بنیان، صحا ردیف اعتباری ویژه‌ ای را برای حمایت از طرح های دانش بنیان کوچک و شرکت های نوپا در سال گذشته در نظر گرفت. برهمین اساس پارک ‌های علم و فناوری و مراکز رشد، طرح ‌های شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد را که در حوزه الکترونیک بودند، به صندوق ارسال کردند.

رییس اداره ارزیابی طرح ‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) اضافه کرد: با وجود اینکه شرکت‌ های تولیدی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارند، پشتیبانی از شرکت‌ های فناور و حمایت از رشد آنها، زمینه ساز توسعه شرکت‌ های دانش بنیان در کشور شده و در نهایت بستر اقتصاد دانش بنیان را فراهم می کند.

وی ادامه داد: به منظور تسهیل و تسریع فرایند و با هماهنگی صورت گرفته با مسئولان استان‌ های مختلف، چند پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح ‌ها در پارک ‌های علم و فناوری استان های فارس، هرمزگان، اردبیل و سمنان با حضور کارشناسان اداره ارزیابی طرح ‌های صحا برپا و طرح‌ های شرکت های فناور مورد بررسی قرار گرفتند.

خانکشی زاده بیان کرد: در این راستا پیشخوان های پذیرش و بررسی طرح های جشنواره های کارآفرینی شریف، جوان خوارزمی و موتور سیکلت برقی شریف در صحا برپا شد؛ در نهایت طی این فراخوان تاکنون ۷۵ طرح کوچک الکترونیک از سوی شرکت های فناور پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در صندوق پذیرش شد که از این میان ۵۰ طرح از استان های هرمزگان، قزوین، فارس، بوشهر، خراسان شمالی، البرز، همدان و اردبیل پس از ارزیابی های فنی و اقتصادی در صحا مصوب و از تسهیلات با شرایط مناسب بهره مند شده و خواهند شد.

رییس اداره ارزیابی طرح ‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) گفت: امیدواریم با توجه به موفقیت طرح و رضایت مسئولان و متقاضیان، در سال جاری طرح‌ های بیشتری از سراسر کشور به صحا واصل شود تا حمایت اثربخش از شرکت های فناور صورت پذیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .