ده ترفند در مورد اپلیکیشن پیش فرض ویرایش عکس ویندوز ۱۰

اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، ممکن است تمایل داشته باشید یکی از اپلیکیشن‌های ویرایش عکس مورد علاقه خود را نصب کنید و از آن استفاده کنید و آن را اپلیکیشن پیش فرض کنید.کلیک -اپلیکیشن‌‌های عکس به سادگی می‌توانند تصاویر را بیشتر ویرایش کنند اما قبل از اینکه این اپلیکیشن‌ها را نصب کنید بهتر است، اپلیکیشن‌ پیش فرض ویندوز ۱۰ را امتحان کنید، زیرا ممکن است نسبت به اپلیکیشن‌های که قبلا از آن استفاده می‌کردید، ویژگی‌های کمتر شناخته‌تری داشته باشد. ممکن است متوجه بسیاری از این ویژگی‌ها نشوید مگر اینکه بدانید کجا می‌توان ‌آن‌ها را پیدا کرد.

با ما همراه باشید تا شما را با ترفندهای مفید این اپلیکیشن‌آشنا کنیم.

  1. اضافه کردن فولدرهای دیگر به اپلیکیشن

اپلیکیشن را در ویندوز ۱۰ کامپیوتر خود باز کنید. این اپلیکیشن به طور پیش فرض تمام تصاویر فولدرهای عکس شما و همچنین تمام تصاویری را که در یک درایو ذخیره می‌کنید را در بر دارد.

برای تصاویری که در یک فولدر دیگر ذخیره شده است، روی Settings در پایین صفحه کلیک کنید سپس روی سپس در پایین صفحه روی + Add a folder کلیک کنید. فولدری که می‌خواهید آن را به نرم افزار اضافه کنید، انتخاب کنید و سپس روی Add this folder to Pictures کلیک کنید.

Windows-10-Photos-app-1

  1. وارد کردن فایل‌ها از یک درایو خارجی

در اغلب اوقات باید تصاویر را از یک منبع خارجی مثل کارت حافظه یا فلاش مموری اضافه کنید. برای انجام این کار ابتدا درایو خارجی را به کامپیوتر خود وصل کنید و روی آیکون Import در بالای صفحه قسمت سمت راست کلیک کنید. اپلیکیشن درایو مورد نظر را شناسایی می‌کند و تمام تصویر به صورت پیش فرض علامت گزاری می‌شوند، برای اضافه کردن آن‌ها روی گزینه Continue کلیک کنید. در صفحه بعدی گزینه‌ای را برای پاک کردن تمام تصاویر از درایو مورد نظر مشاهده می‌کنید.

  1. قرار دادن تصاویری که نیاز فوری به آن دارید

نرم افزار تمام تصاویر شما را بر اساس تاریخی که مورد استفاده قرار گرفته‌اند، مرتب می‌کند (این کار را با استفاده از اطلاعات قالب فایل تصویری تعویض‌پذیر انجام می‌شود). بخش Collection در بالای صفحه حاوی تمام این تصاویر است که بر اساس تاریخ استفاده مرتب شده‌اند (در یک ترتیب تاریخی معکوس). برای تغییر سریع ماه بر روی تاریخ که در بالای صفحه نمایش داده شده است، کلیک کنید.

۳٫ ۱

برای یافتن تصاویری که به تازگی بارگزاری کرده‌اید، روی بخش Albums کلیک کنید و سپس روی Last import کلیک کنید.

  1. حذف، کپی و به اشتراک گزاری چندین تصویر در یک زمان

ویژگی مفید batch select (انتخاب مفید) این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در یک زمان تصاویر خود را حذف یا کپی کنید و یا آن‌ها را به اشتراک بگذارید. تصاویر مورد نظر خود را تیک یزنید و سپس گزینه مورد نظر خود را که Share،Copy یا Delete  است را در بالای صفحه قسمت سمت راست صفحه انتخاب کنید. برای به اشتراک گزاری فایل‌ها باید قبلا نرم افزارهای مربوط به اشتراک گزاری فایل مانند اوت لوت، فیس بوک و توییتر را نصب کرده باشید و در آن‌ها عضو شده باشید.

۴

تصاویری که به اشتباه حدف شده‌اند، می‌توانند از قسمت سطل زباله (recycle bin) ویندوز بازیابی شوند.

  1. اجرای تصاویر در فولدرها به صورت نمایش اسلاید

برای انجام این کار ابتدا نرم افزار را ببندید.

برای اجرای تصاویر به صورت نمایش اسلاید، فقط کافی است اولین تصویر را باز کنید. در صورتی که پنجره‌ای باز شد و از شما درخواست کرد که اپلیکیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید، گزینه Photos را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید، سپس روی صفحه کلید F5 را بزنید. حالا تمام تصاویر به صورت اسلاید شو نمایش داده خواهند شد. همچنینمی‌توانید به وسیله دکمه‌های چپ و راست که بر روی صفحه کلید قرار دارد، تصاویر مختلف را ببینید.

  1. افزایش کیفیت تصویر با یک کلیک

بیشتر برنامه‌های خوب ویرایش عکس (حتی اپلیکیشن‌ها) با یک کلیک می‌توانند کیفیت عکس را ارتقا دهند. اساس کار این روش این است که تصویر را تحلیل می‌کند و یک سری موارد اساسی را برای ارتقای کیفیت به کار می‌گیرد. ارتقای وضوح یک عکس تار؛ تقویت روشنایی و کنتراست تصویر و غیره، از جمله این موارد هستند.

برای استفاده از این روش‌های ارتقا دهنده کیفیت، ابتدا اپلیکیشن را باز کنید، سپس هر عکسی که می‌خواهید کیفیت آن را ارتقا دهید باز کنید و روی آیکون Edit در قسمت سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. در این قسمت بهترین ویژگی‌های ویرایش تصویر اپلیکیشن قرار دارند. روی گزینه Enhance در بالای صفحه قسمت سمت راست کلیک کنید و با یک کلیک کیفیت عکس را ارتقا دهید.

۶

اگر در قسمت Editing تغییری در عکس انجام دادید، می‌توانید برای بازگرداندن تغییرات، ذخیره تصاویر یا ذخیره یک عکس از گزینه‌هایی که در بالای صفحه قسمت سمت راست وجود دارند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Compare تاثیرات قبل و بعد یک تغییر را مقایسه کنید. در صورتی که از موس استفاده نمی‌کنید، برای مقایسه آخرین تغییر خود دکمه CTRL+/ را بزنید و آن‌ها را نگه دارید.

  1. بریدن، چرخاندن و حذف قسمت‌های نامناسب عکس

در زیر قسمت Editing (قسمت بالای صفحه سمت راست) گزینه‌هایی برای یک سری ویرایش‌های اولیه سریع وجود دارد که شامل بریدن، چرخاندن و صاف کردن عکس است. برای حذف قسمت‌های نا مناسب اپلیکیشن‌های رایگانی وجود دارد اما اپلیکیشن ویندوز ۱۰ می‌تواند با یک کلیک این کار را انجام دهد. با گزینه Retouch می‌توانید لکه‌های تصویر را پاک کنید و تصویر را شفاف‌تر کنیذ.

  1. اضافه کردن فیلترها

متاسفانه قابلیت اضافه کردن فیلترهای مختلف به اپلیکیشن وجود ندارد، اما خود نرم افزار ترکیب مناسبی از شش فیلتر دارد که می‌توانند برای پویاتر کردن تصاویر مورد استفاده قرار گیرند. برای دستیابی به فیلترها روی گزینه Filter در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کنید.

۸

  1. تقویت روشنایی، کنتراست و دمای رنگ

روی قسمت Light در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید با چپ و راست کردن نشانگر هر یک از گزینه‌ها روشنایی، کنتراست  و سایه روشن تصاویر خود را تنظیم کنید. برای تغییر دما، تغییر روشنایی رنگ، اشباع و شدت رنگ از گزینه Color در سمت چپ تصویر استفاده کنید،

  1. اضافه کردن فوکوس‌های انتخابی

فوکوس انتخابی یا selective focus یک ابزار عالی برای ویرایش عکس است که در دوربین‌های تک لنزی بازتابی کاربرد زیادی دارد. با فوکوس انتخابی می‌توانید بر روی شی‌ای در پس زمینه یا پیش زمینه فوکوس کنید و با این کار قسمت‌های دیگر عکس کمی تار می‌شود.

برای استفاده از این ویژگی در اپلیکیش ویرایش تصویر روی گزینه Effect در پایین صفحه قسمت چپ کلیک کنید، سپس روی Selective Focus  در قسمت سمت راست کلیک کنید، سپس یک نیم دایره با چهار نقطه در قسمت‌های مختلف آن بر روی تصویر ظاهر می‌شود. شما می‌توانید مکان این نیم دایره را تغییر دهید و با کلیک کردن بر روی چهار نقطه و کشیدن آن‌ها اندازه تصویری که در فوکوس قرار دارد را تغییر دهید. برای تعیین میزان تاری قسمت‌های دیگر عکس روی آیکون Blur در بالای صفحه قسمت راست کلیک کنید و یکی از پنج گزینه‌های موجود را انتخاب کنید (ترتیب از بیشترین تاری به کمترین میزان تاری است).

۱۰

با استفاده از این ابزارها می‌توانید بدون نیاز به نصب برنامه دیگری هر گونه تغییر ویرایشی را در مورد تصاویر خود اعمال کنید.

منبع: .makeuseofبدون دیدگاه