چگونه یادداشت ها را از حافظه گوشی به iCloud انتقال دهیم

اپلیکیشن های یادداشت نویسی اپل به شما این امکان را می دهد که یادداشت هایتان را در حافظه دستگاهتان ذخیره کنید یا با iCloud همگام سازی کنید.

کلیک- اگر تعدادی یادداشت روی دستگاهتان دارید و سپس به فکر فعال کردن iCloud افتاده اید باید بدانید که یادداشت های قبلی به iCloud انتقال پیدا نکرده و روی دستگاه باقی می مانند. در اینجا به شما آموزش می دهیم چگونه این یادداشت ها را به حساب iCloud خود منتقل کنید.

برای مثال ممکن است فقط یک آیپد داشته باشید و این تنها دستگاه آی او اس شما باشد. شاید فکر کنید نیازی به فعال سازی iCloud ندارید چون دستگاه آی او اس دیگری ندارید که بخواهید با آن همگام سازی شود. اما پس از مدتی یک iPhone می خرید و بعد از آن هم یک مک. اینجاست که نیاز دارید اطلاعاتتان را بین تمام دستگاه آی او اس خود همگام سازی کنید. در اینجا شما یاد می گیرید چگونه اطلاعاتی که بصورت محلی درون حافظه دستگاهتان ذخیره کرده اید را به حساب iCloud خود منتقل و بین تمام دستگاه های آی او اس خود و حتی دسکتاپ همگام سازی کنید.

در درجه اول اگر بخش iCloud را در اپلیکیشن Notes نمی بینید لازم است Notes را در حساب کاربری خود در iCloud فعال کنید. برای انجام این کار در صفحه اول حساب کاربری iCloud خود به قسمت Settings بروید سپس iCloud و مطمئن شوید Notes فعال است (کشوی سبز رنگ نشانه فعال بودن است).

۱

سپس اپلیکیشن Notes را در صفحه اول باز کنید
۲

تمام یادداشت هایی که زیر On My iPhone (یاOn My iPad) فهرست شده اند بصورت محلی در حافظه دستگاه ذخیره شده است. برای انتقال هرکدام از آنها به iCloud روی Notes  یا پوشه دیگری زیر On My iPhone که حاوی یادداشت هایی است که می خواهید انتقال دهید، ضربه بزنید.

۳

پس از اینکه وارد یکی از پوشه های زیر On My iPhone شدید روی Edit در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید
۴

پشت هر کدام از یادداشت ها یک حباب انتخابی وجود دارد. حباب پشت هر کدام از یادداشت هایی را که می خواهید انتخاب کنید

۵

سپس روی Move To در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید

۶

توجه: اگر می خواهید فقط یک آیتم را انتقال دهید می توانید دستتان روی آن بگذارید و به سمت چپ بکشید وگزینه Move را انتخاب کنید. همچنین می توانید گزینه Delete را انتخاب کنید.

۷

بعد از انتخاب یادداشت ها برای انتقال، صفحه Folderپدیدار می شود. زیر قسمت iCloud، پوشه ای که می خواهید یادداشت های انتخابی به آن منتقل شوند را انتخاب کنید.

۸

یادداشت های انتخابی از پوشه محلی روی حافظه دستگاه خارج …..

۹

….. و به پوشه موجود در iCloud منتقل می شود. توجه داشته باشید که تعداد یادداشت ها در پوشه iCloud با افزایش تعداد یادداشت های انتقالی بیشتر می شود اما تعداد یادداشت در پوشه اصلی زیر On My iPhone ممکن است سریعا کاهش پیدا نکند. این یک باگ کوچک است که یک روش ساده برای رفع آن هست.

۱۰

روی دکمه Home دستگاه دابل کلیک کنید و پیش نمایش اپلیکیشن Notes را به سمت بالا بکشید. این کار باعث می شود اپلیکیشن بسته شود.

۱۱

دوباره اپلیکیشن را باز کنید. الان تعداد یادداشت ها در پوشه زیر On My iPhone درست شده است.
۱۲

از همین روال برای انتقال یادداشت ها از هر کدام از پوشه های زیر حساب کاربری On My iPhone یا iCloud  به هر پوشه دیگری زیر همین حساب ها استفاده کنید.

منبع:How-to Geekبدون دیدگاه