آمورش استفاده از موتور جستجوی Bing در آفیس

یکی از محبوب ترین و در عین حال کارامد ترین موتورهای جستجو را می توان موتور جستجوگر “Bing” دانست؛ طراحی شرکت مایکروسافت که امکان جستجو و بارگذاری تصاویر در متون مایکروسافت را برای کاربران بسیار ساده کرده است. اگرچه این موتور جستجو از سال ۲۰۰۹ به راه افتاده است، اما همچنان کاربران بسیاری با این جستجوگر آشنایی ندارند.

کلیک – موتور جستجوگر Bing ابزاری بسیار مفید برای جستجوی تصاویر در محیط آفیس به شمار می آید. برای بسیاری از کاربران پیش آمده است که برای جستجوی تصاویر و انتقال آنها به متون در حال نگارش در محیط آفیس، از این فضا خارج شده و پس از انجام مراحل مجددا برای بارگذاری به صفحه بازگشته اند. شرکت مایکروسافت با رونمایی از موتور جستجوگر Bing این مشکل را تا حد بسیار زیادی رفع کرده است. در این گزارش به چگونگی کار با این موتور جستجو می پردازیم.

bing-image-search-office-720x720

چگونگی جستجو با  Bing در محیط آفیس

سند مورد نظر را در محیط آفیس اجرا کرده و سپس موقعیتی که قصد انجام بارگذاری تصویر را دارید مشخص کنید و در ادامه مانند دستورالعمل زیر عمل کنید:

 

office-online-pictures-720x720

  • در نوار ابزار، به قسمت بارگذاری تصویر در منوی insert  بروید.
  • در این قسمت با انتخاب گزینه “online pictures” به جستجو در فضای اینترنت دست خواهید یافت. در این روش تمامی تصاویر جستجو شده و یا بارگزاری شده در حافظه ذخیره خواهد شد، پس هراس از دست دادن اطلاعات و تصاویر را نداشته باشید.
  • با انتخاب گزینه online picture؛ بلافاصله پنجره جستجوگر Bing برای شما نمایش داده خواهد شد که با جستجوی کلید واژه ها و یا حتی عبارت همانند جستجوگرهای دیگر نظیر گوگل عمل خواهد کرد.
  • پس دست یابی به نتیجه مطلوب و یافتن عکس مورد نظر، تنها با انتخاب گزینه Insert تصویر در سند در حال ویرایش محیط آفیس و در جای مشخص شده جایگزین می شود.
  • با این روش انتخاب و بارگذاری تصاویر در آفیس بسیار آسان شده است. اما گاهی این نوع جستجو با اختلالی نیز مواجه می شود. خصوصا زمانی که شما تنها با مرورگری نظیر اینترنت اکسپلورر سروکار داشته باشید.
  • همچنین این ویژگی در آفیس از نسخه ۲۰۰۷ به بعد قابل دسترس است و نسخه های قدیمی تر فاقد این ویژگی هستند. موتور جستجوگر Bing می تواند با تمامی مرورگرها خواه بر روی گوشی های هوشمند و یا رایانه، نظیر Chrome, Safari, Firefox, Kindle Fire, Edgeو … منطبق شود.

 

هدفمندسازی جستجو در Bing

 

bing-zoom-in-720x720

 

یکی از خدماتی  که موتورهای جستجو نظیر Bing و یا گوگل … به کاربران ارائه می دهند، جستجوی موضوعی و یا دقیق عنوان جستجو شده است. فیلترهایی که با تعریف هریک میانبری به موضوع جستجو شده می زنید، که در غیر اینصورت تمامی انواع تصاویر جستجو شده برای شما نمایش داده خواهد شد و شما را در انتخاب سردرگم میکنند.

برای رسیدن به نتایج دلخواه با جستجو در Bing می توانید بدون اتلاف وقت و تنها با بهره گیری از چند تکنیک ساده در آن واحد به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

Creative Commons:  گاهی در جستجوی تصاویر شما به دنبال تصاویری هستید که به صورت قانونی اجازه به اشتراک گذاشتن و کار با آن را داشته باشید. این گزینه به کاربر اجازه می دهد که در جستجوی موضوعات به تصاویری با کیفیت و نیز قانونی برای استفاده تبلیغاتی و یا چاپی دست یابد. در نوار جستجوی  Bing قسمت پایین گزینه Creative Commons و یا cc  قابل انتخاب و استفاده است که در صورت عدم وجود نسخه جستجوگر نیاز به بروز رسانی دارد.

Clipart : اگر در جستجوهای خود به دنبال تصاویر کارتونی و یا متحرک هستید، کافیست کلید واژه Clipart را به کلمات در حال جستجو اضافه کرده و یا در قسمت منو به صورت دستی گزینه  Clipart را انتخاب کنید.

bing-office-search-results-720x720

Photos: در برخی از جستجوها شما تنها به دنبال پیدا کردن تصاویری برای استفاده در متون تاریخی و یا مطالب  خاص هستید در این  صورت تنها با انتخاب گزینه Photo به گزینه های تصویری دست خواهید یافت.

Appearance: این گزینه نیز شاخصه های خاصی نظیر ویژگی رنگ، سایز و … را در جستجوها برای تصاویر لحاظ می کند.

عملکرد Smart Lookup در موتور جستجوگر Bing 

microsoft-word-ipad-720x720

موتور جستجوگر Bing همچنین برای جستجو در متون از Smart Lookup بهره برده است. خصویت ویژه در برنامه آفیس که می توانید به آسانی و با انتخاب یک کلمه از متن، معانی مختلف را در فرهنگ لغات آنلاین بیابید و یا به آسانی از ویکی پدیا به صورت مستقیم سوالات مطرح شده را بپرسید. این ویژگی در مجموعه نرم افزار آفیس ۲۰۱۶ قابل دسترس است.

office-smart-lookuup-720x720

به یاد داشته باشید این نرم افزار را جهت عملکرد بهتر همیشه به روز داشته باشیدتا از ویژگی های متنوع آن بهره مند شوید.

 

منبع: digitaltrends



بدون دیدگاه