چگونگی مونتاژ ویدیو در اینستاگرام

 

اینستاگرام در به روز رسانی اخیر خود از ویژگی تازه ای رونمایی کرده است. قابلیت ویرایش و متصل کردن چند کلیپ در یک ویدیو واحد. این ویژگی که با پیچدگی هایی نیز مواجه است که در این گزارش به چگونگی عملکرد آن می پردازیم.

کلیک – بسیاری از نرم افزار های جانبی اینستاگرام وجود دارند که از طریق آن ها می توان کلیپ های متفاوت را در قالب یک ویدیو ۱۵ ثانیه ای مونتاژ و تدوین کرد. اما به تازگی اینستاگرام در بروزرسانی اخیر خود ویژگی تدوین و ویرایش کلیپ های ویدیویی و ذخیره کردن آن در قالب یک ویدیو واحد را فراهم آورده است. در وهله اول کار با این ترفند تازه کمی مبهم و گنگ به نظر می رسد چرا که تا کنون اینستاگرام به نرم افزاری برای ویرایش و اشتراک گذاری عکس مشهور بوده است.

در نخستین گام لازم است ویدیوی مورد نظر را انتخاب کرده و فریم های منتخب را برسی کنید. در این روش شما قادرید تکه های ویدیو را مانند پازل در کنار هم چیده تا یک ویدیوی مستقل را بسازید.

باید در نظر داشته باشید طبق قوانین اینستاگرام کلیپ های انتخابی از ۱۵ ثانیه تجاوز نکند. اینستاگرام را در گوشی موبایل خود اجرا کرده و گزینه بارگذاری تصاویر(دکمه دوربین آبی) را انتخاب کنید. به قسمت بارگذاری ویدیو رفته و کلیپ مورد نظر را بارگذاری کنید. پس از اضافه کردن فیلترهای مورد علاقه در صورت نیاز، گزینه قیچی را برای ادیت ویدیو انتخاب کنید. در این قسمت شما می توانید گزینه های بیشتری برای اضافه کردن به کلیپ ویدیویی خود انتخاب کنید.

Instagram-how-to-2

قطعه های بریده و انتخاب شده را در کنار هم به صورت ریل وار می توانید مشاهده کنید، در این روش شما امکان مشاهده همزمان قطعات کلیپ را نخواهید داشت، تنها طبق تصویر با انتخاب هریک قطعه مورد نظر شما نمایش داده می شود. پس از تایید تمامی مراحل کلید (Done) را زده و کار به اتمام می رسد.

در برخی موارد پس از اتمام کار، ممکن است قطعات مورد نظر شما در کنار یکدیگر به صورت دلخواه شما در نیامده باشد، در چنین حالتی شما قادر هستید با انتخاب گزینه “Back” به مرحله قبلی ویرایش و تدوین بازگشته و همچنین با نگه داشتن انگشتن خود بر روی قطعه مورد نظر، آن را جابه جا کرده و به ترتیب دلخواه خود مرتب کنید و یا در صورت عدم تمایل قطعه مشخص شده را حذف کنید.

در ادامه، اگر همه مراحل مطابق با نظر و سلیقه شما پیش رفته بود می توانید خلاقیت خود را در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارید.

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با این سبک از تدوین و ویرایش ویدیوها داشته اند، نوع بازگشت و یا به طور کامل نمایش داده نشدن تصاویر تا لحظه انتشار است. که کاربران امید دارند در نسخه های بعدی به این امر رسیدگی و رفع شود.

منبع:cultofmac

 

 بدون دیدگاه