کاشت دوربین در چشم انسان توسط سامسونگ

سامسونگ در حال توسعه دوربینی به صورت لنز تماسی با قابلیت گرفتن عکس با پلک زدن و همچنین نمایش عکس در چشم است.

به گزارش کلیک، شرکت معروف سامسونگ در حال بررسی و امتحان یک لنز تماسی است که می تواند تصاویر را مستقیما در چشم کاربر نمایش داده، عکس برداری کند و بصورت بی سیم به گوشی هوشمند متصل کند.
مقام مسئول کپی رایت در کره جنوبی یک روش کاربرد ۲۹ صفحه ای که دو سال قبل توسط شرکت لوازم الکترونیکی مصرفی تهیه شده، نگاهی نادر و کمیاب به چشم انداز تخیلی در فناوری آینده انداخته است که بسیار به آن نزدیک هستیم.
در مثالی از واقعیت افزوده، این لنز می تواند مستقیما از درون چشم کاربر به شبکه اینترنت متصل شود. همچنین این لنز قابلیت عکس برداری محتاطانه یا حتی نا محسوس را دارد. به ادعای مخترع آن، کنترل این فناوری به کمک حرکات چشم و پلک زدن انجام می پذیرد و به گوشی هوشمند متصل می شود.
مشخص نیست که آیا این اختراع ثبت شده است یا نه و آیا سامسونگ از آن در محصولات خود استفاده خواهد کرد یا خیر.
امروزه شرکت ها فعالانه در حال توسعه فناوری های پوشیدنی و ابزارهای واقعیت افزوده هستند. گوگل در فوریه ۲۰۱۳، هدست خود را ارئه داد اما طراحی نه چندان جالب آن و همچنین ویژگی هایی مثل جهت یابی، تماس های تلفنی و ضبط ویدیوی آن در الهام بخشیدن به علاقمندان جریان سازی با شکست مواجه شد
سازندگان دستگاه های واقعیت مجازی، از جمله سامسونگ برای متقاعد کردن علاقمندان جریان سازی با یک مبارزه دشوار روبرو هستند؛ اینکه ممکن است هدست های جدید آن ها – که شاید ناخوشایند به نظر برسند- تنها برای حرفه ای ها نیست.
سامسونگ می گوید کیفیت تجربه ای که از عینک واقعیت افزوده به دست می آید کافی نیست.
طبق تقاضانامه، سامسونگ در حال بررسی راهنمایی های ناوبری در چشم و همچنین قابلیت جستجوی آنلاین برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر بر اساس آنچه که در دنیای واقعی برای کاربر اتفاق می افتد است. اما مردم فکر می کنند راه رفتن با دوربینی که همیشه بطور نا محسوس پوشیده باشید کمی عجیب است.
گوگل قبلا ایده ساخت یک لنز تماسی که همیشه به شبکه متصل باشد را رونمایی کرده بود. اما این لنزها برای اندازه گیری سطح گلوکز بیماران دیابتی بود.
منبع:scmpبدون دیدگاه