گوگل قابلیت مدیریت نوتیفیکشن‌های اندروید N را ارتقاء داد

گوگل در جریان کنفرانسی که به تازگی برگزار کرده به طور رسمی اعلام کرد که در سیستم عامل اندروید N به منظور اولویت‌ بندی نوتیفیکیشن‌ها شش سطح عملکرد مختلف ارائه می‌شود.

گوگل در سیستم عامل اندروید N قابلیت‌های کنترلی بیشتری را برای بخش نوتیفیکیشن دستگاه‌های هوشمند در نظر گرفته است. یکی از این قابلیت‌ها مربوط به امکان اولویت‌بندی نوتیفیکیشن‌ها با توجه به اهمیت آن‌ها محسوب می‌شود. به عنوان مثال شما می‌توانید نوتیفیکیشن یک اپلیکیشن خاص نظیر تلگرام را با اولویت و اهمیت بیشتری تعریف کنید. بدین صورت دستگاه شما بدون توجه به زمان دریافت نوتیفیکیشن، آن را در بخش فوقانی لیست ارائه شده نشان می‌دهد. همچنین شما می‌توانید در سیستم عامل اندروید N به کلی از نمایش نوتیفیکیشن‌های یک اپلیکیشن جلوگیری به عمل آورید. پیش از این اولویت بندی نوتیفیکیشن‌ اپلیکیشن‌های مختلف در پنج سطح مختلف امکان‌پذیر بود، اما گوگل در جریان کنفرانس جدیدی که برگزار کرده اعلام کرد که در اندروید N یک سطح دیگر به اولویت بندی‌ بخش نوتیفیکیشن دستگاه افزوده می‌شود!

اما برای ورود به تنظیمات مربوط به “اولویت بندی نوتیفیکیشن‌ها” در سیستم عامل اندروید N باید وارد بخش System UI شوید. با فشردن و نگه داشتن انگشت خود بر روی آیکون چرخ دهنده رابط کاربری دستگاهتان وارد بخش System UI می‌شوید. در این قسمت، گزینه‌ای با عنوان Other موجود است. این گزینه را انتخاب کرده و سپس وارد بخش با عنوان “Show full importance settings” شوید. در این قسمت گزینه‌ای با نام Notifications وجود دارد که با مراجعه به آن بخش می‌توانید به سادگی میزان اهمیت نوتیفیکیشن اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه هوشمند اندرویدی خود را تعیین نمایید.

۱

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، پیش از این برای این بخش پنج سطح عملکرد مختلف تعیین شده بود. حال گوگل یک سطح عملکرد جدید را به این سطوح اضافه کرده است. در حالت اولیه (سطح عملکرد اول) هیچ نوتیفیکیشنی از اپلیکیشن مد نظر نمایش داده نمی‌شود و به نوعی ارسال نوتیفیکیشن اپلیکیشن مورد نظرتان بلاک خواهد شد. پس از آن وضعیت “Min Importance” قرار دارد که با انتخاب آن، پیغام هشدار اپلیکیشن مد نظرتان بدون اجرای هیچ صدای صوتی در بخش زیرین لیست نوتیفیکیشن‌های گوشی نمایش داده خواهد شد. سطح عملکرد “Min Importance” در واقع سطح عملکرد جدیدی است که گوگل آن را در اندروید N ارائه می‌کند و با اضافه شدن آن به این بخش سطوح عملکرد نوتیفیکیشن‌ها به شش سطح افزایش یافته است. وضعیت “Low Importance” پیغام هشدار اپلیکیشن مد نظرتان را در پایین‌ترین بخش از نوتیفیکیشن‌های دستگاه ضمیمه می‌کند، اما صدای صوتی مربوط به دریافت آن را نیز اجرا خواهد کرد. مرز چهارم اسلایدر مربوط به تنظیمات این بخش، شرایط عادی یا “Normal Importance” را به همراه دارد که در این شرایط پیغام‌های هشدار مربوط به اپلیکیشن مد نظر به شکل عادی و با توجه به زمان دریافت پیغام هشدار در لیست نوتیفیکیشن‌های دستگاهتان نمایش داده می‌شوند.

۲

در سطح عملکرد پنجم وضعیت “High Importance” تعریف می‌شود که به موجب آن پیغام‌های هشدار اپلیکیشن مد نظرتان همواره در بخش فوقانی لیست نوتیفیکیشن‌های دستگاه نمایش داده خواهد شد. مرز ششم که با لقب “Urgent Importance” شناخته می‌شود که منجر می‌گردد تا دستگاه اهمیت بیشتری برای این نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن مورد نظرتان قائل شود و همواره و تحت هر شرایطی با دریافت آن‌ها زنگ هشداری توسط گوشی هوشمندتان به صدا در می‌آید. این موضوع بدان معناست که هشدار صوتی ارائه شده مرتبط با این دسته از اپلیکیشن‌ها حتی در شرایطی که دستگاه در وضعیت بی‌صدا (Silent) نیز قرار داشته باشد ارائه خواهد شد.

منبع: androidheadlinesبدون دیدگاه