توسعه دهندگان کروم با سرقت اطلاعات کاربران خداحافظی می کنند

اپلیکیشن ها و افزونه های کروم ابزار های بسیار جالبی را ارئه می کنند، ولی علاوه بر این گاهی نیز به جاسوسی سری و جمع آوری اطلاعات شما می پردازند.

به گزارش کلیک، هم اکنون گوگل تصمیم گرفته تا قوانین مربوط به Web Store کروم را بیشتر به قوانین پلی استور نزدیک کند که موجب افزایش امنیت حریم شخصی خواهد شد.

گوگل با انتشار پستی افرادی را که به ساخت اپلیکیشن های وب و افزونه می پردازند را ملزم به رعایت سه اصل جدید کرده است:

۱ . در مورد استفاده و دست کاری اطلاعات شخصی کاربران صادق باشید و هرگونه دسترسی به حریم شخصی کاربران را آشکارا انجام دهید.

۲ . در صورت استفاده از اطلاعات شخصی و یا محرمانه کاربران، برای آن یک خطی مشی تعریف کرده و رمز نگاری کنید.

۳ . در صورت دسترسی به داده هایی که به یک قابلیت خاص مربوط نیست، از کاربر بخواهید که جهت دسترسی به مجموعه اطلاعات شخصی و محرمانه خود رضایت دهد.

 

طبیعتا هدف اصلی این اقدام حفاظت از اطلاعات کاربران است. گوگل این موضوع را که تعداد زیادی از افزونه ها اقدام به جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران می کنند را تصدیق می کند، بنابر این از توسعه دهندگان می خواهد تا در قبال این جمع آوری اطلاعات پاسخگو باشند.

توسعه دهندگان تا چهاردهم ماه ژوئن فرصت دارند تا تغییرات جدید را در محصولات خود اعمال کنند و گوگل می گوید قبل از حذف محصولات توسعه دهندگان در مورد عدم رعایت قوانین جدید در آن ها به سازندگان تذکر می دهد. در روز ۱۵ ژوئن هر اپلیکیشن یا افزونه ای که قوانین جدید را رعایت نکرده باشد از وب استور حذف خواهد شد.

منبع: thenextweبدون دیدگاه