خود زنی گوگل، سایت Google.com خطرناک است!

یکی از کاربران سایت Reddit متوجه شده است که سایت Google.com در “لیست وضعیت ایمنی مرور سایت ها” ی این شرکت به عنوان یک سایت نسبتا خطرناک طبقه بندی شده است!

به گزارش کلیک، این موضوع به کاربران هشدار می دهد که بعضی از صفحات موجود در این موتور جستجو کاربران را به صفحات خطرناک تغییر مسیر داده و اقدام به نصب نرم افزار های مخرب روی دستگاه های آنان می نماید. در سمت دیگر، نرم افزار های مخرب (بد افزار) اطلاعات شخصی و تجاری کاربران را به سرقت می برد. اگر چه این اتفاق عجیب و غریب و در عین حال خنده داری است، ولی همانطور که خبرگزاری واشنگتن پست اشاره می کند، این قضیه می تواند دلایل کاملا منطقی داشته باشد.

گوگل در پایین صفحه بررسی ایمنی (Safety checker) نوشته است: ” وحشت نکنید. گاهی اوقات کاربران محتواهای نامناسبی را روی سایت هایی که ذاتا ایمن هستند ارسال می کنند. Safe Browsing پس از اینکه یک وبمستر محتواهای نامناسب موجود روی سایت را حذف کند، وضعیت ایمنی آن را به روز می کند.”  همانطور که واشنگتن پست می گوید، بعضی افراد از سرویس های گوگل برای قرار دادن فایل های مخرب در اینترنت استفاده می کنند و سیستم بررسی ایمنی نمی تواند این موضوع را تشخیص دهد.

سیستم بررسی وضعیت ایمنی بسیاری از سایت های دیگر مانند Tumblr را نیز که کاربران می توانند روی آن محتوا ارسال کنند به عنوان سایت های نسبتا خطرناک تشخیص داده است. همه این ها نشان دهنده آن است که ابزار وضعیت بررسی ایمنی سایت ها نقص دارد و بهتر است حتی زمانی که آن به شما می گوید یک صفحه کاملا امن است با احتیاط رفتار کنید.

google-safe-browsing

منبع: engadgetبدون دیدگاه