تولید انرژی از قطرات باران توسط صفحات خورشیدی

صفحه های خورشیدی که از نور خورشید و قطرات باران برق تولید می کنند

به گزارش کلیک، صفحه های انرژی خورشیدی که می توانند از قطرات باران هم انرژی تولید کنند، طراحی شده اند تا برای کسانی که در بریتانیا به دنبال استفاده از انرژی تجدید پذیر هستند, راه حل مناسبی باشد. این صفحات خورشیدی می توانند از نور خورشید، در.روز های آفتابی و از قطرات باران، در روز های بارانی برق تولید کنند. این روش بهترین راه حل برای بریتانیا است. در آن جا متوسط بارش ۴۲ درصد در سال می باشد که معادل ۳۳/۷ اینچ در سال است.

در حال حاضر این صفحات خورشیدی بیشترین میزان انرژی را در روزهای آفتابی تولید می کنند و این میزان برق تولیدی بین ۱۰ تا ۲۵ درصد در روز های بارانی کاهش می یابد. این روش توسط محققان چینی طراحی شده است و در همه نوع شرایط جوی قادر به تولید برق است.

نحوه کار این صفحه ها

لایه ی بالایی این صفحه ها  از الکترون غنی سازی شده گرافن ساخته شده است که با یون های موجود در باران واکنشی را ایجاد می کند و باعث تولید انرژی می شود. تکنولوژی این نوع صفحه های خورشیدی هنوز کامل نیست و نسبت به سایر صفحه های خورشیدی موجود ، کار آمدی کم تری دارد.صفحه های بارانی تقریبا ۶/۵ درصد انرژی دریافتی را به برق تبدیل می کنند. در حالی که بهترین صفحه خورشیدی دنیا، قادر به تبدیل ۲۲/۵درصد انرژی دریافتی است.در کشور هایی مثل بریتانیا که روز های آفتابی کمی دارد، این نوع صفحه های خورشیدی بسیار کار آمد هستند.
در حال حاضر سلول های بارانی در.حد ایده و نظریه هستند، و هنوز به مرحله فروش نرسیده اند. اما.محققان می گویند که در طراحی های آینده، نقش این نوع تکنولوژی بیشتر خواهد بود. ایده های جدید باعث کمک به طراحی پیشرفته تر این نوع صفحه ها می شود.

 

منبع: telegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .