معرفی برترین اپلیکیشن ها در گوگل پلی

همه ساله شرکت اپل چندین نرم افزار و بازی محبوب و کاربردی خود طی ۱۲ ماه گذشته را به عنوان برترین نرم افزار سال در “App store”  معرفی می کند.

به گزارش کلیک، در ابتدای سال نو میلادی شرکت اپل از برترین محصولات خود طی مراسمی رونمایی کرد.معیار کسب این رتبه با توجه به میزان علاقمندی کاربران به دریافت آن نرم افزار و یا بازی و همچنین میزان کارایی آن محصول محاسبه شده که قابل تامل است. این روزها شرکت گوگل نیز در نسخه اندروید خود از این رقابت دور نمانده است و به معرفی برترین نرم افزارهای اندروید در سال گذشته در ” Google Play  ” پرداخته است. اکنون نیز خبرها حاکی از اعلان رسمی شرکت گوگل و پرده برداری از برترین نرم افزارها و بازی های تحت سیستم عامل اندروید است. این مراسم که تحت عنوان  “Google Play Awards”در اوایل ماه می برگزار خواهد شد، به معرفی پربازدیدترین و کارآمدترین نرم افزارها و بازی ها می پردازد.

googleplayawards

طبق برنامه اعلام شده از سوی شرکت گوگل، هر کدام از ده دسته بندی شاخص در”Google Play”  به طور میانگین ۵ کاندید خواهد داشت.

تمامی کاندیدهای انتخاب شده در هر دسته بندی، توسط کارشناسان و متخصصین نرم افزار شرکت گوگل  ارزیابی شده اند، تا فاکتورهایی نظیر نوآوری، کیفیت و همچنین بروزرسانی نرم افزار مورد نظر طی یک سال گذشته را دارا باشند. این شرکت طی چند روز گذشته نخستین کاندیدا در اولین دسته بندی معرفی کرده است. نکته بسیار جالب از دید کارشناسان نوع دسته بندی و همچنین ارزیابی شرکت گوگل است. این شرکت بر خلاف شرکت اپل که ارزیابی خود را بر اساس نوع نرم افزار بر روی پلتفرم های متفاوت(موبایل،تبلت، ساعت و …) انجام می دهد، شرکت گوگل این ارزیابی را به صورت گسترده تر و در غالب ارزیابی نوآورانه پیش می برد. انتخاب هر نرم افزار دردسته بندی های متفاوت مزایایی برای شرکت طراح نرم افزار نیز دارد که شرکت گوگل برای آن شرکت در نظر گرفته است.

screen-shot-2016-04-22-at-1-11-01-pm

شرکت گوگل نیز با مطرح کردن بسیاری از نرم افزارها به تبلیغ برای خود نیز می پردازد، با این روش که بسیاری از این نرم افزارهای محبوب تحت پشتیبانی اندروید برای اولین بار از این شبکه فروش و دریافت نرم افزار معرفی شده اند.

شرکت گوگل به منظور معرفی برترین اپلیکیشن ها در یک سال گذشته اینچنین عمل می کند؛ برای مثال در حوزه بازی های اندرویدی، این شرکت با توجه به زبان، کیفیت بازی، نوآوری و همچنین آموزش های لحاظ شده در طی بازی به رتبه بندی ۵ کاندیدای این دسته بندی می پردازد. “Best Use of Google Play Game Services,”

همچنین این شرکت با توجه به میزان نوآوری در اپلیکیشن ها دسته بندی را بر روی این امر متمرکز ساخته است.

Most Innovative : نوآورانه ترین طراحی در ارائه نرم افزار

Early Adopter : این دسته بندی به نرم افزارها و اپلیکیشن هایی اطلاق می شود که به تازگی از سیستم عامل ios  به سیستم عامل اندروید تبدیل شده اند.

Standout Startup : نرم افزارها و اپلیکیشن هایی که با افکار خلاقانه به تازگی راه اندازی و طراحی شده اند.

در این انتخاب دسته بندی های دیگری نیز توسط شرکت گوگل در نظر گرفته شده است، برای مثال “Standout Indie,”   “Best Families App” و  “Go Global”که در ادامه معرفی برترین ها قرار دارد. همچنین در مراحل بعد، برترین اپلیکیشن مناسب با توجه به موقعیت جغرافیایی و یا مذهبی نیز معرفی خواهند شد.

اما همچنان دو دسته بندی مطرح در این انتخاب وجود دارند که تمامی رقابت ها بر سر این دو جایگاه است، برترین اپلیکیشن(Best App) و برترین بازی منتخب (Best Game).

در تصویر زیر برترین اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی سال ۲۰۱۵ از دید گوگل را شاهد هستیم.

google-play-awards-list (1)

منبع: techcrunchبدون دیدگاه