راه‌اندازی سرویس “شیائومی پی” در آینده نزدیک رسما تایید شد!

آقای لی جون (Lei Jun) مدیر عامل کمپانی شیائومی امروز به طور رسمی از برنامه‌ریزی این شرکت به منظور راه‌اندازی سرویس پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود با نام احتمالی “شیائومی پی” (Xiaomi Pay) خبر داد.

مدت‌هاست که خبرهای زیادی در رابطه با برنامه‌ریزی کمپانی شیائومی به منظور راه‌اندازی سرویس پرداخت الکترونیکی اختصاصی‌اش شنیده‌ایم. سرویسی که با استفاده از آن دیگر نیازی به حمل وجه نقد و حتی کارت‌های اعتباری وجود ندارد و افراد با استفاده از گوشی‌ هوشمند خود قادر به خرید و هر وسیله و پرداخت الکترونیکی وجه نقد مربوط به آن خواهند بود.

در ابتدا اپل سرویسی این چنینی را معرفی کرد. سرویس اپل با نام اختصاصی “اپل پی” (Apple Pay) معرفی شد. پس از آن سامسونگ هم از سرویس پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود با نام “سامسونگ پی” رونمایی کرد. سپس نوبت به گوگل رسید تا سرویس “اندروید پی” را به عنوان یک سرویس پرداخت الکترونیکی جامع برای محصولات اندرویدی معرفی کند. اما با این حال کمپانی‌های دیگر هم به فکر پیاده‌سازی سرویس‌های پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود بودند. دیری نپایید که هوآوی به جمع شرکت‌های ارائه دهنده این سرویس پیوست و از قابلیت “هوآوی پی”  پرده‌برداری کرد. حال نوبت به شرکت چینی شیائومی رسیده تا سرویس اختصاصی خود را راه‌اندازی کند. مدت‌ها بود که شایعات زیادی در این رابطه منتشر می‌شد. چندی پیش اخبار مربوط به همکاری شیائومی با سازمان UnionPay منتشر شده بود که حال مدیر عامل شیائومی به طور رسمی اعلام کرده که سرویس پرداخت الکترونیکی این برند به زودی معرفی و راه‌اندازی می‌شود.

به گزاش کلیک، آقای لی جون اشاره کرده که سرویس پرداخت الکترونیکی شرکت شیائومی مبتنی بر قابلیت اتصال NFC است. بنابراین شیوه عملکرد آن باید مشابه با سرویس اپل پی باشد. در این راستا شرکت شیائومی باید با کمپانی‌هایی نظیر Alibaba و Tencent رقابت کند، چرا که این شرکت‌ها هم اکنون نبض اصلی سرویس‌های پرداخت الکترونیکی کشور چین را در دست دارند. آقای لی جون اشاره کرده که شیائومی به منظور راه‌اندازی سرویس پرداخت الکترونیکی اختصاصی خود با UnionPay، Visa و MasterCard وارد همکاری شده است. در این بین گفته شده که احتمالا سرویس پرداخت الکترونیکی شیائومی با نام “شیائومی پی” معرفی می‌شود. اگرچه چندی پیش گفته شده بود که این سرویس از سوی شیائومی با نام کوئیک‌پس (QuickPass) معرفی می‌گردد! با این وجود مدیر عامل شیائومی اشاره دقیقی به نام این سرویس نداشته است.

آقای لی جون مدعی شده که سرویس پرداخت الکترونیکی شیائومی فوق‌العاده دقیق و با کیفیت عمل می‌کند و هم اکنون این شرکت در حال توسعه بسترهای نرم افزاری مورد نیاز این سرویس در رابط کاربری MIUI است. برخی از منابع چینی زبان اشاره داشتند که شیائومی سرویس پرداخت الکترونیکی خود را در کنار فبلت Mi Max معرفی خواهد کرد، اما با این حال آقای لی جون اشاره مستقیمی به این موضوع نداشته و تنها عنوان کرده که این سرویس به زودی راه‌اندازی می‌شود. به نظر شما شیائومی با ارائه این سرویس می‌تواند میزان محبوبیت خود را افزایش داده و تعداد کاربران بیشتری را نسبت به خرید محصولات برندش ترغیب کند؟

منبع: androidheadlinesبدون دیدگاه