هفت فناوری جدید در انتظار خودروها

فناوری‌های مربوط به خودروها پیوسته در حال تغییر هستند. یک روز با کمربند ایمنی سه نقطه‌ای مواجه می‌شویم و روز دیگر با خودروهای بدون راننده و سیستم جلوگیری از برخورد روبه رو می‌شویم.

کلیک – ما در این مطلب قصد داریم به معرفی 7 مورد از فناوری‌هایی که شناخته‌تر هستند و استفاده از آن در خودروهای مقرون به صرفه روز به روز در حال افزایش است، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

فناوری جلوگیری از تصادف

1 1

این فناوری برای جلوگیری از تصادف کنترل بیشتری نسبت به جاده دارد. شرکت‌هایی مانند تویوتا، جیپ، سوبارو، نیسان و ولوو از فناوری جلوگیری از تصادف همانند هشدار برای تصادف و ترمز خودکار استفاده می‌کنند که می‌تواند به صورت خودکار یک تصادف قریب الوقوع را به خوبی تشخیص دهد و برای جلوگیری از وقوع تصادف و یا حداقل کاهش آسیب به صورت خودکار ترمز بگیرد.

خوشبختانه شرکت‌های بیشتر و بیشتری در حال استفاده از چنین فناوری‌هایی هستند. استفاده از چنین فناوری‌هایی در خودروهای اقتصادی نیز در حال افزایش است.

توسعه سیستم‌های سرگرمی توسط سیستم  CarPlay اپل و Android Auto گوگل

2 2

امروزه در اکثر خودروهای موجود در بازار سیستم‌های پیچیده‌ای وجود دارند که رابط کاربری آن‌ها دشوار است و فرد به راحتی نمی‌تواند با آن‌ها کار کند. اپل و گوگل سیستم‌های اختصاصی خود را ایجاد کرده‌اند که باعث می‌شود  وقتی یک دستگاه IOS یا اندرویدی به سیستمی در خودرو متصل می‌شود، رابط کاربری اصلی آن را تغییر دهد.

سیستم CarPlay اپل هم اکنون در 100خودروی آماده فروش در دسترس است و سیستم Android Auto گوگل نیز در تعدادی از خودروها وجود دارد

سیستم توربوشارژ

3-3

 

سیستم توربوتوشارژ  در خودروها برای بهره وری بیشتر از سوخت استفاده می‌شود یا افزایش قدرت؟ این سیستم برای افزایش کارایی موتور هوای بیشتری را به داخل محفظه آن می‌‌دمد. اگر چه استفاده از این فناوری از چند دهه پیش آغاز شده است اما امروزه این فناوری برای افزایش بهره وری سوخت نیز در بیشتر خودروها مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

این سیستم دیگر مختص خودروهای سرعتی نیست و می‌تواند برای خودروهای متداول در بازار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

فناوری شارژ بی سیم

4 4

این فناوری شما از شر سیم‌های در هم پیچیده خلاص می‌کند. اما آیا این فناوری واقعاً لازم است؟

شارژرهای بی سیم سبک ابزارهای خاص و شگفت انگیزی نیستند. اما استفاده از این ابزارها در خودروهای متداول و اقتصادی در حال افزایش است.

اگر دستگاه  یا گوشی شما از این فناوری پشتیبانی می‌کند  در آینده مجبور نیستید که دائم دنبال شارژر خود بگردید و از شر شارژهایی که سیم آن‌ها در هم پیچیده شده است یا خم شده است، خلاص می‌شوید.

تجربه فناوری واقعیت افزوده در ماشین

5 5

استفاده از دفترچه‌های قطور راهنمای خودروها که بیشتر شبیه یک آجر است دیگر جالب به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل صاحبان شرکت‌های خودروساز قصد دارند با روشی متفاوت استفاده از ویژگی‌ها و دکمه‌های مختلف خودرو را به مشتری آموزش دهند. شرکت هیوندای برای انجام این کار استفاده از فناوری واقعیت افزوده را شروع کرده است. اما جرییات بیشتری در مورد این خبر در دسترس نیست

چراغ‌های ال ای دی جلوی خودرو نور بیشتری نسبت به قبل تولید می‌کنند

6 6

چراغ‌های پر نورتر ال ای دی قبلا فقط در خودروهای لوکس و مسابقه‌‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفتند اما استفاده از آن‌ها در خودروهای مقرون به صرفه و حتی خودروهای اقتصادی استانداردتر نیز در حال افزایش است. این چراغ‌ها نور بیشتری تولید می‌کنند، ماندگاری بیشتری دارند و نسبت به لامپ‌های هالوژنی متداول برق کمتری مصرف می‌کنند.

گسترش استفاده از اپلیکیشن‌های سرگرم کننده

7 7

همزمان با استفاده از سیستم‌های CarPlay اپل و Android Auto گوگل در خودروها، استفاده از اپلیکیشن‌های سرگرم کننده در داخل خودروها نیز در حال افزایش است.

اگر چه ممکن است بسیاری از آن‌ها مفید به نظر نرسند. اما ترکیب اپلیکیشن‌هایی مانند Pondora و Spotify که هر اپلیکیشن‌های مربوط به موسیقی هستند، می‌تواند واقعا مفید باشد.

منیع:techinsiderبدون دیدگاه