اجرای ویندوز 95 در ساعت هوشمند اپل!

اجرای ویندوز 95 در ساعت هوشمند اپل امکان‌پذیر شد. آقای نیک لی (Nick Lee) موفق شد با بارگذاری ویندوز 95 در اپل واچ نحوه اجرای آن را نمایش دهد. سرعت ‌عمل ویندوز 95 در ساعت هوشمند کند بوده اما با این حال بسیار جالب است.

به گزارش کلیک، تمام ویژگی‌های ساعت هوشمند اپل از مشخصات مورد نیاز به منظور اجرای ویندوز 95 بهتر است، بنابراین منطقی خواهد بود که این ویندوز قابلیت اجرا بر روی ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ را داشته باشد. اما راه‌اندازی سیستم عامل جانبی بر روی ساعت هوشمند اپل مشکلاتی را نیز در بردارد. اصلی‌ترین مشکل موجود مربوط به عدم سازگاری پیش فرض این ساعت به منظور نصب سیستم عاملی به غیر از سیستم عامل اختصاصی و مد نظر اپل است.

طبق اطلاعات به دست آمده، بارگذاری ویندوز 95 مایکروسافت بر روی اپل واچ زمانی حدود 1 ساعت را شامل شد. در این بین یکی دیگر از مشکلات موجود مربوط به وضعیت اسلیپ (Sleep) اپل واچ می‌شد. اپل واچ به گونه‌ای طراحی شده که اگر از آن استفاده نشود به طور خودکار بر به وضعیت اسلیپ منتقل می‌شود و صفحه‌نمایش آن خاموش خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مشکل آقای لی موتور لوله‌ای را برای دستگاه تعبیه کرده تا به طور مداوم با حرکت دادن دکمه فیزیکی ساعت مانع از به خواب رفتن آن یا قرارگیری در حالت Sleep شود. با اینکه در این ساعت امکان استفاده از ماوس وجود ندارد اما می‌توان از صفحه‌نمایش لمسی برای مراجعه به منوی استارت و باز کردن برنامه‌ها استفاده کرد.

215+4

نصب سیستم عامل‌ها، بازی‌ها و برنامه‌های کلاسیک بر روی ساعت‌های هوشمند برای توسعه دهندگان به امری جالب تبدیل شده است و اجرای ویندوز 95 در ساعت هوشمند اپل یک نمونه از جالب توجه‌ترین اقدامات ارائه شده در این زمینه محسوب می‌شود.

منبع: thevergeبدون دیدگاه