درآمد حاصل از مالیات بازی نبرد قبایل در ایران

بازی معروف نبرد قبایل یا همان Clash of Clans یکی از معروف ترین و محبوب ترین بازی های موجود است که دردسرهایی نیز برای گیمرها دارد.

به گزارش کلیک، بازی نبرد قبایل (Clash of Clans) بین ایرانی ها محبوبیت زیادی دارد به گونه ای که پس از آمریکا و هند، بیشترین بازدید و بیشترین گیمرها را در ایران دارد.

مانند بسیاری از بازی های دیگر، در جریان این بازی نیز گیمرها اقدام به خرید جم می کنند که این خرید ارزی و با واسطه مستعد بروز سوء استفاده ها است. همچنان که طبق یکی از موارد اعلامی پلیس فتا وسوسه هزار جم رایگان، 200 بازیکن کلش را به دردسر انداخته است.

بازی clash of clans اخیرا خرید ریالی با کارت های شتاب را امکان پذیر ساخته که از طریق یک بازار فروشگاه برنامه های اندرویدی ایرانی این امکان فراهم شده است. به نظر می رسد با این اقدام پرونده کلاهبرداری ها مختومه شود.

حسام آرمندهی مدیرعامل این مارکت برنامه های اندرویدی ایرانی اظهارداشت: قرارداد بین طرف ایرانی و خارجی در این باره مانند تمام توسعه دهندگان دیگر است. در این قرارداد واسطه ‌ای نیست و تنها به دلیل شرایط دو کشور تفاوت هایی در شکل قرارداد وجود دارد.

وی افزود: این شرکت‌ نیز مانند سایر توسعه دهندگان مالیات پرداخت می‌ کنند و به اپلیکیشن‌ های آنها ارزش افزوده اضافه می‌شود. هزینه ‌های اضافی نقل و انتقال و پرداخت ها را خودشان پرداخت می ‌کنند. تمامی مالیات و عوارض از مبلغی که باید به شرکت سوپرسل بپردازیم کسر می ‌شود که معادل 9 درصد مالیات مصرف کنندگان اپلیکیشن‌ ها است که در حال حاضر به صورت جدی کسر می‌شود.

مدیرعامل کافه بازار بیان کرد: تفاوت ایجاد شده این است که در گذشته گیمرها در بازار سیاه جم می ‌خریدند و اکنون به صورت شفاف و با اطلاع مراکز مالیاتی و طبق قوانین ایران این معاملات انجام می‌شود.

آرمندهی اضافه کرد: سوپرسل یک کمپانی فنلاندی است و طرف قرارداد ما کمپانی سوپرسل است، در گذشته 30 درصد درآمد سوپرسل به شرکت‌ های امریکایی می‌ رسید که اکنون ما جایگزین شرکت‌ های آمریکایی شده ‌ایم و نقش آنها را ایفا می ‌کنیم و سهم 30 درصدی نیز داخل کشور می ‌ماند.

 

 بدون دیدگاه