تسخیر چشمان کاربران توسط لنزهای هوشمند گوگل

شرکت گوگل روش جدیدی را برای تزریق گجت‌های الکترونیکی خود به داخل کره چشم انسان کشف کرده است.

به گزارش کلیک، طبق لیست اختراعات به ثبت رسیده، این دستگاه جایگزین لنزهای طبیعی داخل چشم می‌شود و به شیوه‌ای این گجت تزریق خواهد شد که به راحتی درون چشم قرار می‌گیرد و خواهد چسبید. مطمئنا این دستگاه طوری طراحی شده است تا دید افرادی را که دارای قردت بینایی ضعیفی هستند، بهبود بخشد. اما این دستگاه با اهداف دیگری نیز طراحی شده است.

این دستگاه شامل یک جفت لنز است که در بالای آن یک حافظه،  یک باتری، حسگرها و حتی قطعه های رادیویی تعبیه شده است. بنابراین قادر خواهد بود تا با سایر دستگاه‌ها ارتباط برقرار کند. مانند یک ماژول خارجی که دارای قدرت پردازش است.

لنز هوشمند گوگل

اولین سوالی که ممکن است به ذهن شما برسد درباره باتری این دستگاه است که آیا این باتری احتیاج به شارژ شدن دارد؟ بله. این باتری نیز مانند سایر باتری‌ها نیاز به شارژ دارد. اما به جای این‌که یک کابل micro USB به چشمان خود وصل کنید، باتری این گجت هوشمند انرژی خود را از طریق یک آنتن جمع‌کننده انرژی بدست می‌آورد. البته واضح نیست که این فرایند دقیقا چطور انجام می‌شود. اما آن‌چه که واضح است این است که مطمئنا خبری از کابل micro USB برای این کار نخواهد بود.

البته این اولین بار نیست که شرکت گوگل بر روی فناوری‌های مرتبط با چشم فعالیت می‌کند. جدا از پروژه Google Glass، این شرکت یک اختراع دیگر که مرتبط با لنزهای تماسی می‌شود در سال 2014 به ثبت رساند. هدف از طراحی این لنزها بدست آوردن اطلاعات در مورد میزان گلوکز موجود در اشک‌های افراد بود که مخصوصا برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید بود. اکنون شرکت Verily umbrella که بخش علوم زندگی شرکت بزرگ Alphabet است، این پروژه را پیگیری می‌کند که البته تمامی این شرکت‌ها زیر مجموعه شرکت گوگل هستند. به احتمال فراوان این دستگاه جدید نیز توسط شرکت Verily پیاده‌سازی می‌شود. Jason Conrad مدیریت شرکت Verily را بر عهده دارد که به عنوان مخترع این گجت نیز شناخته شده است.

بدون شک این اختراع رقبای زیادی دارد. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد شرکت سونی اخیرا اختراعی را در زمینه لنزهای تماسی به ثبت رسانده است که به شما اجازه می‌دهد تا فیلم‌ها، تصاویر و اطلاعات را از طریق آن مشاهده کنید. هم‌چنین اخیرا شرکت سامسونک نیز از لنزهای تماسی خود در اوایل امسال رونمایی کرد. اگر جنبش لنزهای هوشمند با همین روند ادامه پیدا کند طولی نخواهید کشید که این دستگاه‌ها جایگزین تلفن‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند خواهند شد.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه