چهارپایه های هوشمندی که به نیمکت، تخت و کاناپه تبدیل می شوند

چهارپایه های چندکاره Lift- Bit با نرم افزاری کنترل و به کاناپه یا تخت تبدیل می شوند. این نوع مبلمان ها بلند و کوتاه شده و به هم متصل می شوند و می توان با آن فضای داخلی اطاق را برای کاربری ها و استفاده های گوناگون تغییر داد.

به گزارش کلیک، با فشار دادن این چهارپایه ها به عقب، آن ها از حالت صندلی به صندلی های راحتی و از کاناپه ها به تخت تبدیل می شوند. البته مبلمان چند کاره، اختراع جدیدی نیستند ولی استفاده از نرم افزار برای کنترل این تغییرات موضوعی است که در آینده ای نه چندان دور انتظارش را خواهیم کشید. در همین رابطه باید اضافه کرد که کاناپه ها در نمایشگاه طراحی میلان از تکنولوژی های “اینترنت اشیا” بهره خواهند برد.

کاناپه Lift-Bit که با نرم افزاری کنترل می شود، محصول همکاری دو شرکت بین المللی  طراحی Carlo Ratti Associati   و شرکت سوییسی Vitra   می باشد. گزارش های منتشر شده درباره نمونه های این محصول عنوان می دارد که: Lift-Bit  از قطعات متصل و منطبق شونده ای تشکیل شده که به صورت دیجیتالی قابل کنترل است. چنین عملکردی اجازه می دهد تا یک کاناپه به صندلی راحتی، تخت، اطاق استراحتی با وسایل مورد نیاز و مجموعه از وسایل دیگر تبدیل شوند.

این مبلمان از چندین چهارپایه به همراه رومبلی تشکیل شده اند که با داشتن موتور هایی قادرند به دو برابر اندازه معمول خود افزایش و یا به نیمی از آن کاهش یابند. اگر شما در برابر یکی از این مبل ها بایستید می توانید با فشار دادن دستان تان آن ها را تنظیم کرده و به شکل دلخواه تان دست یابید. شما همچنین می توانید از مدل های از قبل تعیین شده برای این منظور بهره ببرید. نرم افزار این مبلمان همچنین، به شما امکا ن می دهد تا حتی طرح های نامتعارف خود را طراحی و اجرا نمایند. اگر کاناپه شما برای مدتی طولانی ثابت باقی ماند به صورت خودکار آغاز به تغییر شکل می نماید شاید بتواند بدن خسته شما را برای مدتی آرام کند.

پروفسور کارلو راتی سرپرست آزمایشگاه ” شهر ملموس” در موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) در این باره می گوید: Lift-Bit   ها از پتانسیل های اینترنت اشیا برای تغییر منظره داخلی فضاهایمان بهره برده و محیط تغییرپذیر ما را شکل می دهند. با این حساب در آینده، ما شاهد معماری ای خواهیم بود که با نیاز های انسان سازگار می شود: زندگی ای که با فضای ما گره خورده و برای خواست ها، نیاز ها و شخصیت ساکنان آن طراحی شده است.

اشکال و طرح های مشخص به چهارپایه های کمتری احتیاج دارند، اما اطاق پر شده از آن ها می تواند فضایی آشفته و نامنظم مانند گرند کنیون را تداعی کند. اما اگر صندلی شما نیز مانند صندلی ماشین تان هنگام سوار شدن با تنظیمات و شرایط مورد علاقه تان سازگار می شد آنگاه تغییر وضعیت و فضای اطاقتان، چندان دور از تصور نخواهد بود.

 

منبع: digitaltrends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.