کالین فرز این بار با اختراع موتور هوایی خبرساز شد

با پیشرفت تکنولوژی هر روز شاهد اختراعات جدید در حوزه پرواز هستیم و این بار مخترع انگلیسی هاوربایک جالبی ساخته که افراد می توانند با آن پراواز کنند.

به گزارش کلیک، کالین فرز یک مخترع و شخصیت معروف یوتیوب است که برای اختراع و ساخت وسایل خطرناک همچون یک اسلحه خطرناک، تخت پرتابی فنردار و سریع‌ترین اسکوترموبیل جهان شهرت دارد. علی‌رغم فعالیت‌های بسیار خطرناک، بدن وی هنوز سالم است و مرتبا پست‌های ویدئویی ارسال می‌کند. فرز این هفته آخرین اختراع خود را منتشر کرده است که احتمال دارد منجر به از دست دادن پای وی شود: یک موتور هوایی.

طراحی هاوربایک فرز بسته به این‌که چگونه به آن نگاه کنید می‌تواند یک اختراخ زمخت و خام یا یک مینیمالیسم شگفت‌انگیز باشد. یک قاب فلزی ساده دو ملخ هواپیما را روکش کرده‌اند. هیچ صندلی یا فرمان و نه هیچ راهی برای ترمز وجود ندارد.این هاور بایک مانند یک سگوی هوایی کنترل می‌شود یعنی با انداختن وزن خود به جلو و عقب و یا طرفین راننده قادر است وسیله را در جهات مختلف هدایت کند. این حرکات همیشه ملایم نیستند. در واقع فرز تقریبا تصادف می‌کند اما پس از کمی تمرین وی تعادل خود را به‌دست آورده و با بدنی سالم آن را هدایت می‌کند.

این پروژه توسط کمپین #unlearn فورد در انگلیس پشتیبانی شده است. فرز که هیچ مدرک مهندسی یا تجربه پرواز ندارد و ممکن است بتواند تصویر خوبی برای پوستر این کمپین باشد.

در آینده نزدیک مصرف‌کنندگان شاهد وسایل نقیله هوایی بیشتری خواهند بود. مالوی هوانوردی انگلستان نیز در حال ساخت یک هاوربایک برای وزارت دفاع آمریکا است. و Aerofex مستقر در کالیفرنیا در نظر دارد تا سال 2017 یک هاوربایک برای مصرف‌کنندگان بسازد. اما با این حال اختراع فرز احتمالا به تولید تجاری نخواهد رسید.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه