گوگل باز هم در صدر رقابت موتورهای جستجو قرار گرفت

گوگل در رتبه‌بندی سایت‌ها در بازار جستجو در ماه فوریه 2016 با سهم 64 درصدی از جستجوی کامپیوتری مردم آمریکا در صدر قرار گرفت.

به گزارش کلیک، جداولی که به‌ تازگی توسط comScore منتشر شده‌اند حاکی از این هستند که گوگل به‌راحتی در رتبه بالاتر از سایت‌های مایکروسافت(سهم مایکروسافت:21.4 درصد) قرار گرفته است. به‌طور کلی سهم بازار بالای 0.2 درصد برای گوگل و 0.1 درصد برای مایکروسافت بوده است. سایت‌های یاهو در رتبه سوم قرار گرفت.

17 میلیارد جستجو در ماه فوریه

در ماه فوریه تقریبا 17 میلیارد جستجو انجام شده است که سایت گوگل با 10.8 میلیارد در رتبه اول قرار دارد. در همان زمان مایکروسافت 3.6 میلیارد جستجو ثبت کرده است. پس از آن یاهو 2 میلیارد، Ask با 273 میلیون و AOL با 145 میلیون جستجو در رده‌های بعدی قرار دارند. در همان ماه 64 درصد جستجوها از نتایج جستجوی گوگل استفاده کرده‌اند که از آخرین آمار 0.2 درصد افزایش داشته است. پس از آن Bing بوده که 32.8 درصد تمام جستجوها را در بر داشته است.

گوگل همچنین در صدر فعالیت‌های آنلاین قرار گرفت

در ارتباط با ماتریکس رسانه comScore اخیرا یک رتبه‌بندی ماهانه برای فعالیت‌های آنلاین آمریکا در بین شرکت‌های دیجیتال نیز منتشر کرده است که در آن نیز گوگل در بین شرکت‌های دارای چندین زیر مجموعه با 243.6 میلیون کاربر خاص با استفاده از کامپیوتر و موبایل، رتبه اول را کسب کرد. فیسبوک رتبه دوم را با 206.5 میلیون، پس از آن یاهو و مایکروسافت با 204.4 و 198.8میلیون رتبه‌های بعدی را دارند.

گوگل همچنین در صدر کاربران کامپیوتر با 200 میلیون دیدار کننده در ماه فوریه قرار دارد.

شرکت comScore با بیش از 3200 مشتری در حدود 75 کشور یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های اندازه‌گیری با تمرکز بر مخاطبین، برندها و رفتار مصرف کننده است.

منبع: latinpostبدون دیدگاه