طراحی و ساخت مفصل‌های فیبر نوری در پارک فناوری پردیس

یک شرکت فناوری فعال در زمینه تامین تجهیزات و قطعات مخابراتی از جمله مفصل‌های فیبرنوری، از سال ۱۳۹۱ موفق به تولید مفصل‌های فیبرنوری با بالاترین استاندارد و با استفاده از دانش فنی و فناوری روز شده است.

به گزارش کلیک، مفصل فیبرنوری تولید این شرکت جعبه‌ای است به ابعاد ۱۲۰×۲۱۰×۴۴۵ میلی‌متر که هنگام بسته شدن از ۱۸ قطعه و ابزار مختلف تشکیل می‌گردد. این مفصل با توانایی مقاومت در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی، قابلیت استفاده در زمین‌های دارای خاک شور، آغشته به نفت و مواد معدنی و حتی کف رودخانه را دارا می‌باشد. وزن کم، حجم مناسب، سهولت کاربرد و امکان باز و بسته کردن مکرر، این مفصل فیبر نوری را نسبت به انواع مشابه خارجی متمایز می‌سازد.

مفصل فیبر نوری پس از طی مراحل آزمایش مطابق با بالاترین استانداردهای مخابرات، برای اخذ تاییدیه‌های لازم به شرکت مخابرات ایران، شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه گردیده و پس از طی مراحل آزمایشی و گذراندن کلیه تست‌های مواد، مکانیک، اپتیک، استاتیک و دینامیک، مورد آزمایش میدانی نیز قرار گرفته و در نهایت در سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ کلیه تاییدیه‌های لازم شده است. این مفصل در اداره ثبت طرح‌های صنعتی به ثبت رسیده است.
مفصل فیبر نوری علاوه بر شرکت‌های مخابراتی و صنایع وابسته به آن، مورد نیاز شبکه‌های انتقال اطلاعات و سیستم‌های کنترل و نظارت راه‌آهن، وزارت نفت و صنایع وابسته به آن، شرکت‌های تلفن همراه و انتقال داده‌ها، شرکت‌های کنترل ترافیک، نیروهای انتظامی، پلیس راهور و نیروهای مسلح نیز می‌باشد.
این شرکت فعال در زمینه فناوری به منظور کنترل کیفیت و ارتقا محصول خود، موفق به راه اندازی مجهزترین آزمایشگاه تست انواع مفصل در محل پارک فناوری پردیس گردیده است.
مفصل تولیدی این شرکت در سال جاری از طرف مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت از مصادیق صنایع پیشرفته و فناوری برتر شناخته شده است.بدون دیدگاه