ارائه دستاوردهای فناوری ۱۰۰شرکت خارجی در نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ۲۰۱۶

 

دبیر دومین نشست بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس۲۰۱۶) گفت: در دوره پنجم از برگزاری این نمایشگاه در ایران، بیش از ۱۰۰ شرکت خارجی از ۲۰ کشور دنیا، دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را ارائه می‌کنند.

به گزارش کلیک، دکتر فرهنگ فصیحی گفت: نمایشگاه و نشست بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) از سوی پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در پنجمین دوره نمایشگاه بیش از ۱۰۰شرکت از ۲۰ کشور مختلف دنیا از جمله روسیه، یونان، بلاروس، اتریش، هند، چین و کره جنوبی برای انتقال فناوری حضور خواهند داشت و محصولات خود را عرضه می‌کنند، همچنین در مدت برگزاری این نمایشگاه متخصصانی از ۱۲ کشور در دوره دوم نشست بین‌المللی اینوتکس شرکت می‌کنند.
وی اظهارکرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، یک اقدام ملی با رویکرد بین‌المللی برای کمک به موضوع انتقال فناوری است.
فصیحی افزود: در این نمایشگاه در کنار شرکت‌های خارجی، همین تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان موفق ایرانی نیز که آماده همکاری‌های فناورانه با شرکت‌های خارجی هستند، حضور دارند. هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه ایجاد ارتباط بین مجموعه داخلی و خارجی برای شکل گیری همکاری‌های تکنولوژیک است.
وی گفت: در این نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته در حوره فناوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون تغییرات صنعتی و پزشکی، مواد، زیست فناوری، الکترونیک و ارتباطات، مکانیک و مکاترونیک، اپتیک، هوا فضا، انرژی‌های نو و تجدید پذیر، نفت، گاز و پتروشیمی، فناوری پزشکی و مهندسی پزشکی، سیستم‌های هوشمند، جو زمین، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، صنایع و تاسیسات زیربنایی ارایه می‌شود.
فصیحی ادامه داد: این یکی از اقدامات مورد نظر نقشه جامع علمی کشور و تعداد دیگری از اسناد بالادستی است و تسهیل این امور به عنوان یک راهبرد برای حوزه علم و فناوری کشور در نظر گرفته شده است.
وی گفت: این نمایشگاه به پوشش مسایل فرا روی شرکت‌های دانش‌بنیان در بحث انتقال فناوری و شکل‌گیری شبکه‌های فناوری کمک می‌کند.
وی بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه را یک اقدام ملی در سال اقدام و عمل، برای پیاده سازی یکی از اسناد بالادستی به ویژه نقشه جامع علمی کشور برای زمینه‌سازی همکاری‌های بین‌المللی در حوزه نوآوری و فناوری می‌دانیم.
پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) از دوم تا پنجم خرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود.
دومین نشست بین المللی اینوتکس ۲۰۱۶ نیز با موضوع ‘شبکه سازی نوآوری’ در کنار نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است که اساتید و صاحب نظران خارجی و داخلی در طی دو روز موضوعات مرتبط را به بحث و تبادل نظر خواهند گذاشت که فرصت مناسبی برای کلیه فعالان حوزه فناوری و نوآوری برای تبادل تجارب فراهم خواهد شد.بدون دیدگاه