با استفاده از مرورگر اپرا از شر تبلیغات اینترنتی خلاص شوید

ویژگی مسدود کننده تبلیغات به تازگی به نسخه پایدار مرورگر اپرا برای کامپیوتر و همچنین اپرا مینی برای اندروید اضافه شده است.  

به گزارش کلیک، در حدود ۶۰ میلیون کاربر از نسخه کامپیوتر اپرا استفاده می‌کنند، این در حالی است که کاربران نسخه اندروید اپرا در حدود ۱۲۰ میلیون  نفر هستند. با اضافه شدن این قابلیت به اپرا کاربران دیگر نباید افزونه‌ای به مرورگر خود اضافه کنند و یا اپلیکیشنی برای این کار دانلود کنند. این قابلیت باعث شده است سرعت وب گردی نیز افزایش پیدا کند.

با ادغام فناوری مسدود کننده تبلیغات در کد مرورگر سرعت نسخه جدید مرورگر اپرا در بارگزاری صفحات نسبت به نسخه‌های فاقد این قابلیت ۸۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

سرعت نسخه جدید اپرا مینی ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

قابلیت مسدود کننده تبلیغات در نسخه موبایلی اپرا نیز بسیار مفید است. زیرا هنگام استفاده از مرورگرهای فاقد این قابلیت، تبلیغات قسمت زیادی از فضای نمایشگر را اشغال می‌کنند، سرعت وب گردی را کاهش می‌دهند و همچنین باعث افزایش مصرف اینترنت می‌شوند.

در نسخه جدید موبایلی امکان مسدود کردن تبلیغات آنلاین نیز وجود دارد که باعث کاهش مصرف اینترنت می‌شود که در نهایت  موجب کاهش هزینه می‌شود. همه اپرا را با فناوری فشرده سازی می‌شناسند. با اضافه شدن قابلیت مسدود کردن تبلیغات به این مرورگر  ۱۴ درصد مصرف اینترنت کاهش یافته است. کاربران می‌توانند میزان مصرف اینترنت را بیشتر کاهش دهند.

چگونگی فعال کردن این ویژگی در دو نسخه اپرا

نسخه اپرا مینی

در زیر منوی “O” قسمت data-savings summary را انتخاب کنید سپس در آنجا می‌توانید گزینه “ad block” را فعال یا غیر فعال کنید. در نسخه اندروید این قابلیت دارای دو حالت صرفه جویی زیاد و بسیار زیاد در مصرف اینترنت است.

نسخه کامپیوتر

این قابلیت را در نسخه کامپیوتر می‌توان به راحتی تنها با یک کلیک در قسمت تنظیمات مرورگر فعال کرد.

منبع: .prnewswireبدون دیدگاه