منتظر فناوری فوق مدرن گوگل باشیم؟

پروژه Soli گوگل از یک بسته مخصوص سنسور ـ رادار در یک تراشه کوچک استفاده می‌کند تا حرکات فیزیکی انسان را تشخیص دهد. به این ترتیب فرد می‌تواند کارهایی مانند افزایش دادن صدای رادیو را انجام دهد بدون این‌که واقعا چیزی را لمس کند.

به گزارش کلیک، رجینا دوگان، رئیس آزمایشگاه فناوری پیشرفته و پروژه‌های گوگل که در پروژه سلی مشارکت داشت و به شرکت رقیب، یعنی فیسبوک پیوست چندان به آینده این پروژه امیدوار نیست. با رونمایی فناوری مشابه مایکروسافت، دموی تاثیرگذار گوگل که سال گذشته نمایش داده شد این‌طور به‌نظر می‌رسد که این پروژه هرگز از آزمایشگاه بیرون نخواهد آمد.

اما ظاهرا گوگل پیشرفت‌های در مورد این فناوری فوق‌مدرن داشته است.

توجه شرکای تجاری

جدیدترین درخواست همکاری گوگل که به‌دنبال یک معمار نرم‌افزار برای پروژه سلی بود، نشان می‌دهد که این فناوری “توجه شرکای تجاری در سراسر جهان” را جلب کرده است و این‌که گوگل در حال حاضر سخت در تلاش است تا این فناوری را به دنیای واقعی و اپلیکیشن‌ها وارد کند.

این آگهی درخواست همکاری همچنین نشان می‌دهد که معماری نرم‌افزار باعث “ادغام اندروید/خدمات گوگل با فناوری سلی” خواهد شد.

 

 

یک آگهی جداگانه برای مهندسی سخت‌افزار سلی که هفته گذشته ارسال شد، مسئولیت‌ “ادغام سنسور سلی در پلتفرم‌های پیشرفته و اثبات مفهوم محصول” را عنوان کرده است.

گوگل به دنبال اختیارات بیشتر برای آزمایش تراشه‌های مختلف، عوامل فرم، مکانیسم پردازش سیگنال، سیستم عامل و اتصال کاربر و تجربیات برای دستگاه و فناوری جدید خود است.

ممکن است سولی اکنون آماده نباشد اما به‌نظر نمی‌رسد گوگل تسلیم شده باشد و در کنفرانس امسال توسعه دهندگان ممکن است گوگل جزییات بیشتری برای اعلام داشته باشد.

منبع: businessinsiderبدون دیدگاه