امکان ذخیره ویدیوهای آنلاین برای کاربران Periscope میسر شد

هم‌اکنون کاربران Periscope می‌توانند ویدیوهایی را که به طور زنده پخش می‌شود برای همیشه ذخیره کنند.

به گزارش کلیک، سرویس پخش زنده Periscope هم‌اکنون محبوب‌تر از قبل شده است. Kayvon Beykpour، مدیر‌عامل این شرکت اعلام کرد: سیاست‌های این شرکت تغییر کرده است. تا پیش از این روند کار به این صورت بود که بعد از ۲۴ ساعت تمام فیلم‌های ویدیویی از سایت حذف می‌شدند. اما هم‌اکنون کاربران می‌توانند هر زمانی که دوست داشتند ویدیوهای خود را ذخیره کنند. افرادی که قصد انجام این کار را دارند کافی است تا هشتگ save# را در عنوان وارد نمایند تا بتوانند ویدیوهای آنلاین را ذخیره کنند و تنها زمانی این ویدیوها ناپدید خواند شد که افراد خودشان به هر دلیلی در آینده تصمیم به حذف آنها از پروفایل خود بگیرند.

Beykpour هم‌چنین افزود: این ویژگی از هم‌اکنون به عنوان نسخه آزمایشی بتا در دسترس تمام کاربران قرار دارد و این شرکت فعلا منتظر دریافت بازخورد و نظر کاربران درباره این قابلیت جدید است تا در صورتی رضایت‌مندی آن‌ها، اجرای آن را نهایی کند. او می‌گوید: نه تنها Periscope تا پیش از این قابلیت ذخیره‌کردن ویدیوها تا بیشتر از ۲۴ ساعت در پلتفرم خود برای کاربران را داشته است، بلکه کاربران می‌توانستند در صورت نیاز به سرعت ویدیوهای خود را حذف نمایند. اما Periscope با معرفی ویژگی جدید خود یعنی save# هاستی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که این هاست از طریق اپلیکیشن Katch فراهم می‌شود. این اپلیکیشن در واقع امکان ذخیره‌سازی ویدیوهای Periscope  را در هاست خود فراهم می‌کند و از این پس آن‌ها می‌توانند از این مکان ویدیوهای خود را به اشتراک بگذارند.

همان‌طور که Snapchat بعد از سال‌ها ویژگی Stories و news feeds را به قسمت پیام‌های خود افزود، هم‌اکنون Periscope نیز با معرفی قابلیت ذخیره‌سازی جدید خود اپلیکیشنی را معرفی می‌کند که این اپلیکیشن تا پیش از این برای in-the-now به کار گرفته می‌شد و اکنون به خاطر Periscope سیاست‌های خود را تغییر داده است. (in-the-now پلتفرم خبری است که هدف آن ارائه اخبار برای کاربرانی است که در حال سفر هستند)

البته Periscope به هیچ عنوان در سیاست‌های کلان خود تغییراتی ایجاد نکرده است و هم‌چنان پاسخگوی نیاز کاربران خود است زیرا رقیبانی مانند Facebook Live را در کنار خود می‌بیند که می‌تواند به راحتی با یک سهل انگاری کوچک کاربران Periscope را جذب خود کند.

منبع: thevergeبدون دیدگاه