ویژگی مشترک خودروهایی شورلت و هواپیمای بوئینگ

یک خودروی متوسط در حدود ۳۲۰۰۰ دلار یا همین حدود قیمت دارد و یک هواپیمای متوسط بوئینگ مدل Dreamliner نیز در حدود ۱۵۰ میلیون دلار قیمت دارد. اما جالب است بدانید که یک خودروی متوسط مانند شورلت و این هواپیما یک ویژگی مشترک دارند.

به گزارش کلیک، به تازگی برخی از مدل‌های جدید شرکت‌ شورلت به قابلیت جدیدی مجهز شده‌اند. این خودروها می‌توانند قبل از اینکه قطعات آن‌ها دچار مشکل شوند، به راننده هشدار دهند، درست مانند هواپیما.

صاحبان پنج مدل مختلف ۲۰۱۶ خودروی شورلِت یعنی مدل‌های کروِت، اِکوایناکس، سیلواردو، سوباربن و تاهو می‌توانند با انتخاب برنامه‌ای به نام  OnStar Proactive Alerts از مشکلات خودروی خود آگاه شوند. این برنامه بخشی از خدمات گسترده‌تر OnStar است که خودرو به آن متصل می‌شود. این برنامه اطلاعات مربوط به بخش‌های مختلف خودرو مخصوصا موتور، باتری ۱۲ ولتی و پمپ سوخت رسانی خودرو را جمع آوری می‌کند و آن‌ها را تحلیل می‌کند.

این سیستم قادر است که قطعاتی که عمر آن‌ها رو به پایان است و یا دچار مشکل هستند را تشخیص دهد و با ارسال ایمیل یا پیام متنی و همچنین نمایش هشدارهایی روی صفحه نمایش خودرو صاحب خودرو را از وجود مشکل آگاه کند. بوئینگ ۷۸۷ نیز به طور مشابهی عمل می‌کند و زمانی که عمر مفید قطعات هواپیما رو به پایان است، خدمه را از وجود مشکل آگاه می‌کند.

برنامه Proactive Alerts توسط برنامه اشتراکی On Star برای خودروهای مذکور ارائه می‌شود. این برنامه همچنین بخشی از برنامه پنج ساله است که خودرو زمانی که از نمایندگی تحویل گرفته شد، آن را پشتیبانی می‌کند. همچنین انتظار می‌رود که این برنامه برای خودروهای بیشتر)که شامل برندهای دیگر جنرال موتورز یعنی بیوک، جی ام اس، کادیلایک، اوپل، هالدن، ایسوزو و واکسهال می‌شود) و قطعات بیشتری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: cnetبدون دیدگاه