روش ایجاد محدوده زمانی برای کاربر ویندوز ۱۰

بیشتر افراد بزرگسالان برای کسب درآمد مجبورند در طول روز ساعات زیادی با کامپیوتر کار کنند و گاهی اوقات واقعاً متوجه گذر زمان نمی‌شوند. اما استفاده طولانی مدت کودکان از کامپیوتر هیچ توجیهی ندارد.

کلیک – اگر فرزندتان مدت زمان زیادی را پشت کامپیوتر می‌گذراند و به هشدارهای کامپیوتر مبنی بر توقف استفاده از کامپیوتر نیز اهمیت چندانی نمی‌دهد، تنها راه چاره این است که برای  او یک محدوده زمانی مشخص کنید. البته این قابلیت فقط برای ویندوز ۱۰ وجود دارد.

اگر از کامپیوتر شخصی استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

با استفاده از یک فرمان ساده یک محدوده زمانی برای استفاده از کامپیوتر ایجاد کنید. توصیه می‌شود هر  از گاهی ببینید که آیا محدود زمانی هنوز فعال هست یا نه زیرا ممکن است همان طور که شما آن را ایجاد می‌کنید فرزندتان این محدوده زمانی را غیر فعال کنید.

روش فعال کردن محدوده زمانی

برای ایجاد محدوده زمانی و وارد کردن فرمان آن باید قسمت Run ویندوز را باز کنید و با وارد کردن عبارت cmd قسمت خط فرمان ویندوز   (Command Prompt) را باز کنید.

net user username /times:M-F,10:00-22:00;Sa-Su,09:00-23:00

۱ -۱

به یاد داشته باشید باید نام کاربری اکانت خود را در عبارت وارد کنید و با زدن دکمه  Enter فرمان خود را اجرا کنید. شما به راحتی می‌توانید روزها و زمان را تغییر دهید و اعداد ذکر شده در اینجا تنها مثال هستند. با اجرای این فرمان کاربر مورد نظر تنها در زمان‌های مشخص شده می‌تواند از کامپیوتر استفاده کند.

می‌توانید روزهای هفته را هم به صورت کامل و هم به صورت کوتاه شده وارد کنید. اگر از فرمت ۱۲ ساعتی برای وارد کردن زمان استفاده می‌کنید باید از AM یرای ساعات قبل از صبح و PM برای ساعات بعد از ظهر استفاده کنید. برای جدا کردن زمان و تاریخ از کاما و برای جدا کردن روز از زمان از نقطه ویرگول استفاده کنید.

روش غیر فعال کردن محدوده زمانی

می‌توانید با وارد کردن عبارت زیر در قسمت خط فرمان محدوده زمانی را غیر فعال کنید:

net user username /times:all

کنترل والدین در ویندوز ۱۰ به دلایلی به اکانت مایکروسافت (اکانتی که فرد می‌تواند در آن به خدمات دیگری از مایکروسافت نیز دسترسی داشته باشد) محدود شده است که نباید این چنین باشد. استفاده از خدماتی همچون Cortana  (دستیار مجازی ویندوز ۱۰) و OneDrive (قرار دادن تمام اطلاعات در یک درایو و به اشتراک گزاری آن‌ها با دیگران) در اکانت مایکروسافت کاملا قابل توجیه است، زیرا آن‌ها به این اکانت نیاز دارد. اما کنترل والدین چرا باید به اکانت میکروسافت محدود باشد؟ والدین چاره‌ای جز پذیرفتن این موضوع ندارند. احتمالا والدین برای استفاده از این قابلیت باید مبلغی را بپردازند و به همین دلیل در اکانت مایکروسافت قرار داده شده است.

منبع: maketecheasier

 بدون دیدگاه